Teme principale
- Actualitati
- Anchete
- Interviuri
- Vox populi
- Politic
- Social
- Economic
- Cultura.Invatamant
- Caleidoscop national
- Panoramic sportiv
- Divertisment
- TV ARTPRESS
Prima paginĂŁ (PDF)
Newsletter
Aboneaza-te pentru a primi buletinul de stiri prin email
26.07.2022 00:09
Editorial sportiv: Lovitura de la colț!
Bătaie de joc în formă continuată
![Bătaie de joc în formă continuată](./upload/images/1/art_220726_costin foto edito.png.jpg)
A fost o experiență interesantă, chiar o plăcere, să moderez conferința de presă și proba cântarului, care au precedat Confruntarea Titanilor, gala de kick box ajunsă la ediția cu numărul 24, avându-l ca organizator pe Daniel Mocanu. Găzduit de Sala Sporturilor din Târgoviște și transmis live pe Pro Arena, evenimentul a fost unul interesant.
Cu meciuri de un nivel bun, organizare profesionistă și public din toate categoriile sociale. Din păcate, luptele s-au desfășurat pe o căldură insuportabilă, atât pentru sportivi, cât și pentru spectatori. Saună în toată regula. Iar iarna, temperaturi siberiane. O bătaie de joc în formă continuată, fără să deranjeze pe cineva. Altădată o clădire simbol, Polivalenta din Târgoviște a ajuns o rușine națională.
În ultima perioadă, au dispărut de aici sporturile olimpice, dovadă că echipele de baschet și volei feminin ale Clubului Sportiv Municipal Târgoviște au migrat către Sala Ioan Valerian, administrată competent de conducerea Clubului Sportiv Școlar. Foarte rar se mai întâmplă ceva la Sala Sporturilor, iar atunci când are loc un eveniment, e jale mare.
Cum a fost și weekend-ul trecut, când am văzut oameni leșinați de căldură. La gală a fost prezent, printre alții, și președintele Consiliului Județean Dâmbovița, Corneliu Ștefan, deranjat, sunt convins, de sauna din Polivalentă. Poate că va interveni în vreun fel, pentru a schimba în bine fața Sala Sporturilor din Târgoviște, ajunsă pe mâna unor amatori.
Costin Mihai
Comentarii
sau
AdaugĂŁ comentariul tĂŁu daca nu ai cont facebook
Din aceeaÂși categorie
La 5 minute de prima absolvireMeciul adevărului pentru târgovișteni
Șansa lui Irinel
Revin multe echipe de tradiție
Să retractez? Niciodată!
Situație încordată la Chindia
Ghergu, atac la finanțatori
Cherchez rămâne un subiect fierbinte
Viață grea în această stagiune
Concluzii pripite
Editorial
Importanța identificării candidatului ideal
![](./upload/images/thumbs/1/art_240726_Dan Luca poza noua.jpg)
Resursa umană este capitală în succesul unei afaceri, iar descoperirea talentelor de pe piață este un mecanism cu multe variabile. Desigur, fiecare companie își identifică o metodologie de recrutare, în care sectorul de activitate și poziționarea celui angajat în organigrama operațională dictează regulile jocului.
Scopul acestui material nu este însă de a discuta cele mai... [citește tot...]
Posta redactiei: fii jurnalist !
Fii jurnalist, introdu propriile tale stiri, fotografii, scrisori deschise, sesizari in sectiunea dedicata postei redactiei.
Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica
![Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica](./upload/images/thumbs/1/art_cit_160408_fosa septica ecologica.jpg)