Teme principale
- Actualitati
- Anchete
- Interviuri
- Vox populi
- Politic
- Social
- Economic
- Cultura.Invatamant
- Caleidoscop national
- Panoramic sportiv
- Divertisment
- TV ARTPRESS
Prima paginĂŁ (PDF)
Newsletter
Aboneaza-te pentru a primi buletinul de stiri prin email
22.05.2024 00:14
Laurențiu Costache, candidat PSD la funcția de primar, anunță...
Planuri pentru îmbunătățirea infrastructurii sanitare la Titu
![Planuri pentru îmbunătățirea infrastructurii sanitare la Titu](./upload/images/1/art_240522_PSD.jpeg.jpg)
În cadrul unei conferințe de presă, la sediul PSD Dâmbovița, Laurențiu Costache, candidatul partidului pentru funcția de primar al orașului Titu, a prezentat prioritățile sale pentru îmbunătățirea infrastructurii sanitare în cazul în care va fi ales.
Laurențiu Costache a transmis că obiectivul său principal este să ridice standardele administrației locale și să stimuleze dezvoltarea orașului. El a declarat: „Candidez pentru funcția de primar al orașului Titu cu intenția clară de a aduce atât administrația locală, cât și dezvoltarea orașului nostru pe o treaptă superioară. Interesele și respectul față de cetățeni vor fi prioritare, iar siguranța și progresul orașului vor cunoaște o evoluție semnificativă”.
Prioritățile în domeniul sănătății
În centrul discuțiilor s-a aflat starea precară a infrastructurii sanitare din Titu. Laurențiu Costache a atras atenția asupra lipsei investițiilor reale în acest sector în ultimii 12 ani, menționând că orașul nu dispune de niciun cabinet medical funcțional și că promisiunile de construire a unui nou spital nu s-au materializat niciodată. „Sistemul medical din Titu este în acest moment în colaps, fără niciun cabinet medical și fără nicio perspectivă, iar cetățenii s-au hrănit până în acest moment doar cu promisiuni. Este nevoie de o altă abordare, una realistă și fără minciuni”, a afirmat candidatul PSD.
Proiectele propuse
Laurențiu Costache și-a exprimat intenția de a construi un centru medical modern în Titu, finanțat prin Programul Județean de Dezvoltare Locală, subliniind că această promisiune este una fermă și realistă. „Am convenit să venim în fața oamenilor cu intenția fermă ca în următorii patru ani să construim un centru medical modern în Titu”, a precizat el.
Pe lângă acest centru, Laurențiu Costache a anunțat și alte proiecte în domeniul sănătății, printre care: - Modernizarea Unității de Primiri Urgențe și a Stației de Ambulanță din Titu în parteneriat cu Consiliul Județean Dâmbovița (CJD). - Înființarea unui centru de asistență și recuperare pentru persoanele vârstnice, finanțat prin Programul „UE pentru Sănătate”. - Crearea unui centru de fizioterapie pentru recuperare și reabilitare, finanțat tot prin Programul „UE pentru Sănătate”. - Construirea unei saline artificiale pentru terapii respiratorii, finanțată prin bugetul local.
Laurențiu Costache a încheiat vorbind despre importanța sincerității și transparenței față de cetățeni: „Ne dorim să fim cât mai sinceri față de cetățeni și să resuscităm sistemul medical din Titu. Mulțumesc locuitorilor orașului Titu pentru susținerea și încrederea pe care ne-o acordă”.
Material realizat la comanda PSD Dâmbovița
CMF: 21240002
Violeta Stanciu
Comentarii
sau
AdaugĂŁ comentariul tĂŁu daca nu ai cont facebook
Din aceeaÂși categorie
Salvați Salvarea!„Nu rezolvăm problema economică în România crescând taxe”
PSD Dâmbovița, final de analiză în teritoriu
Teren modern de sport, construit prin PJDL
Pensionarii, nemulțumiți de pensiile care nu țin pasul cu inflația
Lucrări avansate la DN 7 Bâldana - Titu
Contabilii cer eliminarea E-TVA și oprirea „dictaturii fiscale”
Finanțarea pentru medicii de familie și cei din Ambulatoriu
Privatizarea Automecanica Moreni, o misiune (im)posibilă
„Codul Fiscal se schimbă de sute de ori pe an”
Editorial
Importanța identificării candidatului ideal
![](./upload/images/thumbs/1/art_240726_Dan Luca poza noua.jpg)
Resursa umană este capitală în succesul unei afaceri, iar descoperirea talentelor de pe piață este un mecanism cu multe variabile. Desigur, fiecare companie își identifică o metodologie de recrutare, în care sectorul de activitate și poziționarea celui angajat în organigrama operațională dictează regulile jocului.
Scopul acestui material nu este însă de a discuta cele mai... [citește tot...]
Posta redactiei: fii jurnalist !
Fii jurnalist, introdu propriile tale stiri, fotografii, scrisori deschise, sesizari in sectiunea dedicata postei redactiei.
Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica
![Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica](./upload/images/thumbs/1/art_cit_160408_fosa septica ecologica.jpg)