Teme principale
- Actualitati
- Anchete
- Interviuri
- Vox populi
- Politic
- Social
- Economic
- Cultura.Invatamant
- Caleidoscop national
- Panoramic sportiv
- Divertisment
- TV ARTPRESS
Prima paginĂŁ (PDF)
Newsletter
Aboneaza-te pentru a primi buletinul de stiri prin email
15.03.2024 00:12
Pe Programul Operațional Infrastructură Mare (POIM),
Potlogi va beneficia de 43 km de rețea de apă și 27 km de rețea de canalizare
![Potlogi va beneficia de 43 km de rețea de apă și 27 km de rețea de canalizare](./upload/images/1/art_240315_PSD POTLOGI 140324.jpeg.jpg)
*Și satul Potlogi va beneficia de extinderea rețelelor de apă și canalizare dar numai acolo unde a mai rămas de efectuat astfel de lucrări
Prin Programul Operațional Infrastructură Mare (POIM), comuna Potlogi va beneficia în viitorul apropiat de 43 km de rețea de apă și 27 km de rețea de canalizare în satele Vlăsceni, Pitaru (apă) și Românești (apă-canalizare)! Prezent la conferința de presă de la PSD Dâmbovița de la începutul acestei săptămâni, viceprimarul cu atribuții de primar al localității, Viorel Drăghici, a declarat că și satul Potlogi va beneficia de extinderea rețelelor de apă și canalizare dar numai acolo unde a mai rămas de efectuat astfel de lucrări.
„În proporție de 80% în satul Potlogi rețeaua de apă și canalizare este construită în acest moment având abonați și rețeaua în funcțiune. Nu aș putea să uit de asocierile cu Consiliul Județean Dâmbovița. Un program de mare succes inițiat de președintele CJD, Corneliu Ștefan este PJDL care a dus la dezvoltarea și modernizarea localităților... Noi am beneficiat de o asociere privind girația din centrul comunei, de scurgerea apelor, trotuare pe DJ 711A, o asociere în valoare de 1.200.000 lei. De asemenea în această săptămână începe construcția unei alte asocieri fiind vorba de DJ 711 A și DJ 711 D cu acces la proprietăți, cu șanțuri de scurgere ape pluviale, cu trotuare”, a precizat viceprimarul cu atribuții de primar al localității, Viorel Drăghici.
La final intervenției, edilul a mulțumit președintelui CJD, Corneliu Ștefan pentru că a fost mereu aproape de toate inițiativele și proiectele UAT Potlogi și bineînțeles parlamentarilor social democrați din județ care susțin proiectele administrațiilor locale.
Violeta Stanciu
Comentarii
sau
AdaugĂŁ comentariul tĂŁu daca nu ai cont facebook
Din aceeaÂși categorie
Salvați Salvarea!„Nu rezolvăm problema economică în România crescând taxe”
PSD Dâmbovița, final de analiză în teritoriu
Teren modern de sport, construit prin PJDL
Pensionarii, nemulțumiți de pensiile care nu țin pasul cu inflația
Lucrări avansate la DN 7 Bâldana - Titu
Contabilii cer eliminarea E-TVA și oprirea „dictaturii fiscale”
Finanțarea pentru medicii de familie și cei din Ambulatoriu
Privatizarea Automecanica Moreni, o misiune (im)posibilă
„Codul Fiscal se schimbă de sute de ori pe an”
Editorial
Importanța identificării candidatului ideal
![](./upload/images/thumbs/1/art_240726_Dan Luca poza noua.jpg)
Resursa umană este capitală în succesul unei afaceri, iar descoperirea talentelor de pe piață este un mecanism cu multe variabile. Desigur, fiecare companie își identifică o metodologie de recrutare, în care sectorul de activitate și poziționarea celui angajat în organigrama operațională dictează regulile jocului.
Scopul acestui material nu este însă de a discuta cele mai... [citește tot...]
Posta redactiei: fii jurnalist !
Fii jurnalist, introdu propriile tale stiri, fotografii, scrisori deschise, sesizari in sectiunea dedicata postei redactiei.
Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica
![Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica](./upload/images/thumbs/1/art_cit_160408_fosa septica ecologica.jpg)