Teme principale
- Actualitati
- Anchete
- Interviuri
- Vox populi
- Politic
- Social
- Economic
- Cultura.Invatamant
- Caleidoscop national
- Panoramic sportiv
- Divertisment
- TV ARTPRESS
Prima paginĂŁ (PDF)
Newsletter
Aboneaza-te pentru a primi buletinul de stiri prin email
20.05.2024 00:13
Radu Ilie, candidatul PSD, promite...
Schimbare mult așteptată la Primăria Odobești
![Schimbare mult așteptată la Primăria Odobești](./upload/images/1/art_240520_Radu Ilie.jpeg.jpg)
Cu sprijinul locuitorilor, Radu Ilie, candidatul Partidului Social Democrat (PSD) pentru funcția de primar al comunei Odobești, se angajează să aducă multe schimbări în administrația publică locală.
„Mulțumesc locuitorilor pentru căldura cu care m-au primit în casele lor. PSD are cea mai bună echipă care a existat în ultimii 24 de ani la Odobești”, a declarat Radu Ilie în cadrul unei conferințe de presă susținută la sediul PSD Dâmbovița. Acesta subliniază că, după aproape un sfert de secol sub conducerea unui primar care a prioritizat interesele personale în detrimentul celor comunitare, Odobești are nevoie urgentă de o administrație vizionară, respectuoasă față de cetățeni și capabilă să implementeze proiecte viabile pentru dezvoltarea localității.
Radu Ilie, tânărul politician care a fost foarte aproape de a câștiga alegerile pentru primărie în 2020, revine în competiția electorală cu încrederea că, de această dată, va reuși să obțină sprijinul necesar pentru a aduce schimbarea
Programul electoral al lui Radu Ilie a fost stabilit în urma discuțiilor directe cu cetățenii și include o serie de proiecte de dezvoltare locală care vor fi realizate cu sprijinul Consiliului Județean Dâmbovița, al fondurilor europene, și în parteneriat cu colegii primari social democrați. Acesta se angajează ca, după data de 9 iunie, să îndeplinească punct cu punct fiecare investiție asumată.
„Țin să le mulțumesc locuitorilor comunei Odobești pentru faptul că m-au primit în casele lor, pentru căldura cu care m-au primit și m-au susținut în toată această perioadă. Din toată această perioadă am înțeles foarte multe lucruri de la oameni, drept pentru care împreună am agreat un program pentru comunitatea noastră și am identificat împreună problemele cu care se confruntă comunitatea. În primul rând, o necesitate vitală pe care cetățenii comunei Odobești mi-au sesizat-o este aceea a gazelor naturale. Este un proiect pe care, să fiu sincer, este propus încă din anul 2000, așa era în platforma-program din 2000 a actualului primar al comunei Odobești. Este un proiect care a fost propus încă din anul 2016 și din anul 2020, actualmente văd că propune același lucru. Le-am transmis deja cetățenilor din comuna Odobești și sunt sigur că toate aceste proiecte sunt de bun simț și se vor realiza implementa în această perioadă. Din discuțiile cu oamenii am observat că cetățenii au înțeles cum stau lucrurile în ultimii 24 de ani și toți mi-au transmis același mesaj: «vrem schimbarea»”, a transmis președintele PSD Odobești, Radu Ilie, candidat pentru funcția de primar al comunei Odobești.
Material realizat la comanda PSD Dâmbovița
CMF: 21240002
Violeta Stanciu
Comentarii
sau
AdaugĂŁ comentariul tĂŁu daca nu ai cont facebook
Din aceeaÂși categorie
Salvați Salvarea!„Nu rezolvăm problema economică în România crescând taxe”
PSD Dâmbovița, final de analiză în teritoriu
Teren modern de sport, construit prin PJDL
Pensionarii, nemulțumiți de pensiile care nu țin pasul cu inflația
Lucrări avansate la DN 7 Bâldana - Titu
Contabilii cer eliminarea E-TVA și oprirea „dictaturii fiscale”
Finanțarea pentru medicii de familie și cei din Ambulatoriu
Privatizarea Automecanica Moreni, o misiune (im)posibilă
„Codul Fiscal se schimbă de sute de ori pe an”
Editorial
Importanța identificării candidatului ideal
![](./upload/images/thumbs/1/art_240726_Dan Luca poza noua.jpg)
Resursa umană este capitală în succesul unei afaceri, iar descoperirea talentelor de pe piață este un mecanism cu multe variabile. Desigur, fiecare companie își identifică o metodologie de recrutare, în care sectorul de activitate și poziționarea celui angajat în organigrama operațională dictează regulile jocului.
Scopul acestui material nu este însă de a discuta cele mai... [citește tot...]
Posta redactiei: fii jurnalist !
Fii jurnalist, introdu propriile tale stiri, fotografii, scrisori deschise, sesizari in sectiunea dedicata postei redactiei.
Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica
![Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica](./upload/images/thumbs/1/art_cit_160408_fosa septica ecologica.jpg)