Teme principale
- Actualitati
- Anchete
- Interviuri
- Vox populi
- Politic
- Social
- Economic
- Cultura.Invatamant
- Caleidoscop national
- Panoramic sportiv
- Divertisment
- TV ARTPRESS
Prima paginĂŁ (PDF)
Newsletter
Aboneaza-te pentru a primi buletinul de stiri prin email
22.03.2024 00:16
Mișcări de „trupe” pe frontul electoral
Organizația PRO România Dâmbovița se alătură PSD
![Organizația PRO România Dâmbovița se alătură PSD](./upload/images/1/art_240322_PRO ROMANIA DB TRECE LA PSD 210324.jpeg.jpg)
*Reprezentanții de partid îi îndeamnă pe simpatizanții PRO România Dâmbovița să-i urmeze în acest „demers istoric”
Violeta Stanciu
PRO România Dâmbovița dispare oficial de pe eșichierul politic dâmbovițean în urma contopirii cu PSD Dâmbovița! Alin Marina, ultimul președinte al PRO România Dâmbovița a anunțat, pe pagina sa de socializare, că se întoarce de unde a plecat, la PSD Dâmbovița, dându-și demisia din toate funcțiile pe care le deține la Partidul PRO România Dâmbovița. Alin Marina îi îndeamnă pe simpatizanții PRO România Dâmbovița să-l urmeze în acest „demers istoric”! PRO România Dâmbovița era în moarte clinică de mai mult timp, după plecarea fostului președinte, Adrian Țuțuianu la Organizația PSD de la Sectorul 3 din București.
„Alături de echipa PRO România Dâmbovița, am decis să ne alăturăm PSD, singurul partid care demonstrează viziune pentru dezvoltarea județului nostru. Este momentul marilor decizii, trăim o perioadă complicată și am înțeles cu toții nevoia de a contribui cu expertiza pe care fiecare dintre noi o avem, la o construcție reală, în folosul fiecărui dâmbovițean. Îmi anunț cu aceeași ocazie demisia din toate funcțiile pe care le dețin în cadrul Partidului PRO România și îi aștept pe toți simpatizanții să ni se alăture în acest demers istoric. Cred cu tărie în social-democrație, nu am abdicat niciodată de la principiile politicii de stânga și îmi asum acest pas având convingerea că, alături de președintele Corneliu Ștefan, viitorul ne va confirma faptul că am luat decizia corectă și onorabilă! Să fie într-un ceas bun!”, a transmis Alin Marina, ultimul președinte al PRO România Dâmbovița.
Comentarii
sau
AdaugĂŁ comentariul tĂŁu daca nu ai cont facebook
Din aceeaÂși categorie
Salvați Salvarea!„Nu rezolvăm problema economică în România crescând taxe”
PSD Dâmbovița, final de analiză în teritoriu
Teren modern de sport, construit prin PJDL
Pensionarii, nemulțumiți de pensiile care nu țin pasul cu inflația
Lucrări avansate la DN 7 Bâldana - Titu
Contabilii cer eliminarea E-TVA și oprirea „dictaturii fiscale”
Finanțarea pentru medicii de familie și cei din Ambulatoriu
Privatizarea Automecanica Moreni, o misiune (im)posibilă
„Codul Fiscal se schimbă de sute de ori pe an”
Editorial
Importanța identificării candidatului ideal
![](./upload/images/thumbs/1/art_240726_Dan Luca poza noua.jpg)
Resursa umană este capitală în succesul unei afaceri, iar descoperirea talentelor de pe piață este un mecanism cu multe variabile. Desigur, fiecare companie își identifică o metodologie de recrutare, în care sectorul de activitate și poziționarea celui angajat în organigrama operațională dictează regulile jocului.
Scopul acestui material nu este însă de a discuta cele mai... [citește tot...]
Posta redactiei: fii jurnalist !
Fii jurnalist, introdu propriile tale stiri, fotografii, scrisori deschise, sesizari in sectiunea dedicata postei redactiei.
Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica
![Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica](./upload/images/thumbs/1/art_cit_160408_fosa septica ecologica.jpg)