Teme principale
- Actualitati
- Anchete
- Interviuri
- Vox populi
- Politic
- Social
- Economic
- Cultura.Invatamant
- Caleidoscop national
- Panoramic sportiv
- Divertisment
- TV ARTPRESS
Prima paginĂŁ (PDF)
Newsletter
Aboneaza-te pentru a primi buletinul de stiri prin email
10.11.2022 00:15
PNL Dâmbovița organizează, sâmbătă,
Liga Aleșilor Locali liberali
![Liga Aleșilor Locali liberali](./upload/images/1/art_221110_aurelian cotinescu.jpeg.jpg)
comunicat de presă
Partidului Național Liberal Filiala Dâmbovița organizează sâmbătă, 12.11.2022, alegerile pentru stabilirea structurii de conducere a Ligii Aleșilor Locali. Evenimentul se va desfășura la Restaurant Ring, șos. Găești, vis-a-vis de Vama Târgoviște, începând cu ora 12.00.
La întâlnire vor participa primari, viceprimari, consilieri județeni, municipali și locali, dar și președinții organizațiilor locale din cadrul PNL Dâmbovița. În cadrul ședinței va fi ales președintele Ligii Aleșilor Locali a PNL Dâmbovița și echipa de conducere. Din luna februarie 2022, Valentin Mihalache, primarul comunei dâmbovițene Dărmănești, ocupă funcția de președinte interimar al LAL Dâmbovița.
Liga Aleșilor Locali reprezintă organizația aleșilor locali din cadrul Partidului Național Liberal. Scopul Ligii Aleșilor Locali constă în promovarea ideilor liberale, a valorilor naționale, a programului, activității și preocupărilor PNL în domeniul administrației publice locale. În cadrul LAL sunt dezbătute inițiativele și provocările reprezentanților liberali din cadrul comunităților locale.
Aurelian Cotinescu, secretar general al PNL Dâmbovița
Comentarii
sau
AdaugĂŁ comentariul tĂŁu daca nu ai cont facebook
Din aceeaÂși categorie
Salvați Salvarea!„Nu rezolvăm problema economică în România crescând taxe”
PSD Dâmbovița, final de analiză în teritoriu
Teren modern de sport, construit prin PJDL
Pensionarii, nemulțumiți de pensiile care nu țin pasul cu inflația
Lucrări avansate la DN 7 Bâldana - Titu
Contabilii cer eliminarea E-TVA și oprirea „dictaturii fiscale”
Finanțarea pentru medicii de familie și cei din Ambulatoriu
Privatizarea Automecanica Moreni, o misiune (im)posibilă
„Codul Fiscal se schimbă de sute de ori pe an”
Editorial
Importanța identificării candidatului ideal
![](./upload/images/thumbs/1/art_240726_Dan Luca poza noua.jpg)
Resursa umană este capitală în succesul unei afaceri, iar descoperirea talentelor de pe piață este un mecanism cu multe variabile. Desigur, fiecare companie își identifică o metodologie de recrutare, în care sectorul de activitate și poziționarea celui angajat în organigrama operațională dictează regulile jocului.
Scopul acestui material nu este însă de a discuta cele mai... [citește tot...]
Posta redactiei: fii jurnalist !
Fii jurnalist, introdu propriile tale stiri, fotografii, scrisori deschise, sesizari in sectiunea dedicata postei redactiei.
Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica
![Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica](./upload/images/thumbs/1/art_cit_160408_fosa septica ecologica.jpg)