Teme principale
- Actualitati
- Anchete
- Interviuri
- Vox populi
- Politic
- Social
- Economic
- Cultura.Invatamant
- Caleidoscop national
- Panoramic sportiv
- Divertisment
- TV ARTPRESS
Prima paginĂŁ (PDF)
Newsletter
Aboneaza-te pentru a primi buletinul de stiri prin email
23.02.2023 00:17
Alte străzi din orașul-stațiune vor intra în reabilitare
Infrastructura Pucioasei, în amplu proces de modernizare
![Infrastructura Pucioasei, în amplu proces de modernizare](./upload/images/1/art_230223_infrastructura pucioasa.jpg)
Infrastructura rutieră a orașului Pucioasa continuă să se dezvolte! Primarul Constantin Ana a anunțat că în această săptămână a fost semnat contractul de lucrări pentru obiectivul „Extindere rețea de canalizare și racordarea la rețeaua de canalizare pentru opt străzi care vor reabilitate și modernizate”. Acestea sunt: Republicii, Cercetașilor, Fructelor, Liliacului, Castanilor, Bujorului, Brebenești și Caloiești. Contractele pentru asfaltarea străzilor menționate au fost de mai mult timp semnate, potrivit primarului Constantin Ana. Întreaga investiție se realizează prin Programul Județean de Dezvoltare Locală (PJDL).
Edilul șef al orașului stațiune spune că aceste investiții sunt mai mult decât binevenite, deoarece zonele respective aveau nevoie de a fi reabilitate, iar localnicii vor fi în sfârșit racordați la rețeaua de canalizare.
„Ce este atât de important, de special la acest obiectiv?! Faptul că este a treia licitație organizată pentru atribuirea lui, din motive independente de dorința noastră și pe care nu le mai detaliez aici! Ne cerem scuze pentru disconfortul creat atât de mult timp, însă vreau ca oamenii să înțeleagă faptul că eu nu voi face niciodată lucrurile în ordinea nefirească (spre exemplu, să asfaltăm astăzi si să spargem din nou strada peste câteva luni, pentru modernizarea rețelelor de apă si canal)!” , a transmis primarul orașului Pucioasa, Constantin Ana.
La începutul acestui an au fost demarate lucrări tot pe infrastructura rutieră în Microraionul III ( cartierul Porcărie). Investiția a debutat pe strada Sg. Erou Nicolae Marius și va continua în tot cartierul. În cadrul acestui proiect vor fi amenajate parcările, spațiile verzi, spațiile de joacă și va fi modernizat iluminatul public.
Ștefan Khalil
Comentarii
sau
AdaugĂŁ comentariul tĂŁu daca nu ai cont facebook
Din aceeaÂși categorie
Salvați Salvarea!„Nu rezolvăm problema economică în România crescând taxe”
PSD Dâmbovița, final de analiză în teritoriu
Teren modern de sport, construit prin PJDL
Pensionarii, nemulțumiți de pensiile care nu țin pasul cu inflația
Lucrări avansate la DN 7 Bâldana - Titu
Contabilii cer eliminarea E-TVA și oprirea „dictaturii fiscale”
Finanțarea pentru medicii de familie și cei din Ambulatoriu
Privatizarea Automecanica Moreni, o misiune (im)posibilă
„Codul Fiscal se schimbă de sute de ori pe an”
Editorial
Importanța identificării candidatului ideal
![](./upload/images/thumbs/1/art_240726_Dan Luca poza noua.jpg)
Resursa umană este capitală în succesul unei afaceri, iar descoperirea talentelor de pe piață este un mecanism cu multe variabile. Desigur, fiecare companie își identifică o metodologie de recrutare, în care sectorul de activitate și poziționarea celui angajat în organigrama operațională dictează regulile jocului.
Scopul acestui material nu este însă de a discuta cele mai... [citește tot...]
Posta redactiei: fii jurnalist !
Fii jurnalist, introdu propriile tale stiri, fotografii, scrisori deschise, sesizari in sectiunea dedicata postei redactiei.
Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica
![Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica](./upload/images/thumbs/1/art_cit_160408_fosa septica ecologica.jpg)