Teme principale
- Actualitati
- Anchete
- Interviuri
- Vox populi
- Politic
- Social
- Economic
- Cultura.Invatamant
- Caleidoscop national
- Panoramic sportiv
- Divertisment
- TV ARTPRESS
Prima paginĂŁ (PDF)
Newsletter
Aboneaza-te pentru a primi buletinul de stiri prin email
22.02.2024 00:14
Se anunță luptă aprigă la Primăria Aninoasa
Fostul primar Constantin Maricescu și-a anunțat candidatura din partea PNL
![Fostul primar Constantin Maricescu și-a anunțat candidatura din partea PNL](./upload/images/1/art_240222_MARICESCU ANINOASA 210224.jpeg.jpg)
*„Decizia de acum 4 ani, când nu am candidat, nu a fost una tocmai inspirată, iar acest lucru este confirmat de locuitorii comunei Aninoasa în desele întâlniri pe care le-am avut cu dumnealor în locurile publice și private”
Violeta Stanciu
Fostul primar al comunei Aninoasa, Constantin Maricescu, vrea să revină în funcția de primar, poziție pe care a deținut-o timp de 6 mandate, respectiv 24 de ani! Acesta a anunțat ieri, în cadrul unei conferințe de presă organizată la un local din Târgoviște, că va candida pentru funcția de primar al comunei Aninoasa din partea Partidului Național Liberal. Maricescu a recunoscut că a fost curtat de mai multe formațiuni politice, dar a ales să meargă pe mâna PNL pe motiv că acesta este singurul partid politic la acest moment cu care poate să facă echipă.
„Decizia de acum 4 ani, când nu am candidat, nu a fost una tocmai inspirată, iar acest lucru este confirmat de locuitorii comunei Aninoasa în desele întâlniri pe care le-am avut cu dumnealor în locurile publice și private. Luând în considerare abordările și sfaturile multor locuitori din comună am decis să respect doleanțele acestora. Am avut foarte multe întâlniri, am avut ușa și porțile deschise pentru toate formațiunile politice, am purtat discuții cu fiecare în parte și am considerat că singurul partid politic la acest moment cu care pot să fac echipă este PNL”, a declarat Constantin Maricescu.
Comentarii
sau
AdaugĂŁ comentariul tĂŁu daca nu ai cont facebook
Din aceeaÂși categorie
Salvați Salvarea!„Nu rezolvăm problema economică în România crescând taxe”
PSD Dâmbovița, final de analiză în teritoriu
Teren modern de sport, construit prin PJDL
Pensionarii, nemulțumiți de pensiile care nu țin pasul cu inflația
Lucrări avansate la DN 7 Bâldana - Titu
Contabilii cer eliminarea E-TVA și oprirea „dictaturii fiscale”
Finanțarea pentru medicii de familie și cei din Ambulatoriu
Privatizarea Automecanica Moreni, o misiune (im)posibilă
„Codul Fiscal se schimbă de sute de ori pe an”
Editorial
Importanța identificării candidatului ideal
![](./upload/images/thumbs/1/art_240726_Dan Luca poza noua.jpg)
Resursa umană este capitală în succesul unei afaceri, iar descoperirea talentelor de pe piață este un mecanism cu multe variabile. Desigur, fiecare companie își identifică o metodologie de recrutare, în care sectorul de activitate și poziționarea celui angajat în organigrama operațională dictează regulile jocului.
Scopul acestui material nu este însă de a discuta cele mai... [citește tot...]
Posta redactiei: fii jurnalist !
Fii jurnalist, introdu propriile tale stiri, fotografii, scrisori deschise, sesizari in sectiunea dedicata postei redactiei.
Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica
![Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica](./upload/images/thumbs/1/art_cit_160408_fosa septica ecologica.jpg)