Teme principale
- Actualitati
- Anchete
- Interviuri
- Vox populi
- Politic
- Social
- Economic
- Cultura.Invatamant
- Caleidoscop national
- Panoramic sportiv
- Divertisment
- TV ARTPRESS
Prima paginĂŁ (PDF)
Newsletter
Aboneaza-te pentru a primi buletinul de stiri prin email
21.03.2024 00:14
În valul de primari veniți de la PNL,
Florea Mușat, primarul comunei Băleni, a trecut la PSD Dâmbovița
![Florea Mușat, primarul comunei Băleni, a trecut la PSD Dâmbovița](./upload/images/1/art_240321_psd musat.jpeg.jpg)
*Edilul va candida la funcția de primar al comunei Băleni la alegerile din 9 iunie 2024 din partea acestei formațiuni politice, recunoscând totodată că investițiile care se derulează în localitate nu ar fi fost posibile fără sprijinul PSD Dâmbovița
Violeta Stanciu
Nu trece o zi fără să auzim că un primar de la PNL Dâmbovița trece în tabăra social democraților! Acum a venit rândul primarului comunei Băleni, Florea Mușat, care a făcut acest pas alegând echipa PSD Dâmbovița. Edilul va candida la funcția de primar al comunei Băleni la alegerile din 9 iunie 2024 din partea acestei formațiuni politice, recunoscând totodată că investițiile care se derulează în localitate nu ar fi fost posibile fără sprijinul PSD Dâmbovița. Florea Mușat a lansat și un mesaj către cetățenii comunei în care a explicat motivul pentru care a făcut această alegere.
„Împreună am făcut multe lucruri bune și frumoase, iar multe dintre acestea nu au fost posibile fără sprijinul PSD Dâmbovița. Este și motivul pentru care, astăzi, am hotărât să mă alătur echipei Partidului Social Democrat Dâmbovița. Vă asigur de faptul că, zilnic, gândurile mele sunt îndreptate spre dezvoltarea comunei Băleni, prin toate proiectele de investiții accesate și deja aflate în derulare. Rămân același om de dialog, dedicat comunei Băleni, iar din 9 iunie, alături de PSD Dâmbovița, vom merge pe drumul corect pentru localitatea noastră”, a transmis primarul comunei Băleni, Florea Mușat.
Comentarii
sau
AdaugĂŁ comentariul tĂŁu daca nu ai cont facebook
Din aceeaÂși categorie
Salvați Salvarea!„Nu rezolvăm problema economică în România crescând taxe”
PSD Dâmbovița, final de analiză în teritoriu
Teren modern de sport, construit prin PJDL
Pensionarii, nemulțumiți de pensiile care nu țin pasul cu inflația
Lucrări avansate la DN 7 Bâldana - Titu
Contabilii cer eliminarea E-TVA și oprirea „dictaturii fiscale”
Finanțarea pentru medicii de familie și cei din Ambulatoriu
Privatizarea Automecanica Moreni, o misiune (im)posibilă
„Codul Fiscal se schimbă de sute de ori pe an”
Editorial
Importanța identificării candidatului ideal
![](./upload/images/thumbs/1/art_240726_Dan Luca poza noua.jpg)
Resursa umană este capitală în succesul unei afaceri, iar descoperirea talentelor de pe piață este un mecanism cu multe variabile. Desigur, fiecare companie își identifică o metodologie de recrutare, în care sectorul de activitate și poziționarea celui angajat în organigrama operațională dictează regulile jocului.
Scopul acestui material nu este însă de a discuta cele mai... [citește tot...]
Posta redactiei: fii jurnalist !
Fii jurnalist, introdu propriile tale stiri, fotografii, scrisori deschise, sesizari in sectiunea dedicata postei redactiei.
Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica
![Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica](./upload/images/thumbs/1/art_cit_160408_fosa septica ecologica.jpg)