Teme principale
- Actualitati
- Anchete
- Interviuri
- Vox populi
- Politic
- Social
- Economic
- Cultura.Invatamant
- Caleidoscop national
- Panoramic sportiv
- Divertisment
- TV ARTPRESS
Prima paginĂŁ (PDF)
Newsletter
Aboneaza-te pentru a primi buletinul de stiri prin email
01.03.2024 00:14
Ieri, primarul de la Răzvad a anunțat începerea celui mai mare proiect din istoria localității
Extinderea rețelei de canalizare în Răzvadul de Sus și de Jos
![Extinderea rețelei de canalizare în Răzvadul de Sus și de Jos](./upload/images/1/art_240301_PSD DB RAZVAD 290224.jpeg.jpg)
*„Vorbim de un proiect în valoare de 27.196.596 lei, un proiect ce duce canalizarea până la ultima casă în comuna Răzvad”
Odată cu venirea primăverii calendaristice, de la 1 martie 2024, în comuna Răzvad începe unul dintre cele mai importante proiecte de investiții pe care le-a avut localitatea până acum! Este vorba de extinderea rețelei de canalizare în toată comuna, un proiect în valoare de 27.196.596 lei finanțat prin Programul Operațional Infrastructură Mare (POIM), care va duce canalizarea în toate casele răzvădenilor. Anunțul a fost făcut de primarul comunei Răzvad, Emanuel Spătaru la conferința de presă de la începutul acestei săptămâni de la PSD Dâmbovița, când edilul a enumerat și străzile pe unde va ajunge rețeaua de canalizare în perioada următoare.
„Indiferent de ceea ce se decide, indiferent de data când vor fi alegerile, noi laRăzvad am reușit să ne facem treaba și continuăm de aceeași manieră. Avem un an la fel de bun, ca și ceilalți de până acum. În comuna Răzvad vom începe investițiile din martie când vremea ne va permite acest lucru. Un proiect important este extinderea rețelei de canalizare, un proiect foarte mare în satele Răzvadul de Sus și Răzvadul de Jos. Aici vorbim de un proiect în valoare de 27.196.596 lei, un proiect ce duce canalizarea până la ultima casă în comuna Răzvad. Este un proiect finanțat prin Programul Operațional Infrastructură Mare (POIM), proiect din care fac parte alte 3 localități, respectiv Gura Ocniței, Ocnița și Glodeni. Din fericire am reușit să facem parte din acest proiect care se derulează prin Compania de Apă. Astfel vom reuși să rezolvăm această problemă importantă”, a declarat primarul comunei Răzvad, Emanuel Spătaru.
Violeta Stanciu
Comentarii
sau
AdaugĂŁ comentariul tĂŁu daca nu ai cont facebook
Din aceeaÂși categorie
Salvați Salvarea!„Nu rezolvăm problema economică în România crescând taxe”
PSD Dâmbovița, final de analiză în teritoriu
Teren modern de sport, construit prin PJDL
Pensionarii, nemulțumiți de pensiile care nu țin pasul cu inflația
Lucrări avansate la DN 7 Bâldana - Titu
Contabilii cer eliminarea E-TVA și oprirea „dictaturii fiscale”
Finanțarea pentru medicii de familie și cei din Ambulatoriu
Privatizarea Automecanica Moreni, o misiune (im)posibilă
„Codul Fiscal se schimbă de sute de ori pe an”
Editorial
Importanța identificării candidatului ideal
![](./upload/images/thumbs/1/art_240726_Dan Luca poza noua.jpg)
Resursa umană este capitală în succesul unei afaceri, iar descoperirea talentelor de pe piață este un mecanism cu multe variabile. Desigur, fiecare companie își identifică o metodologie de recrutare, în care sectorul de activitate și poziționarea celui angajat în organigrama operațională dictează regulile jocului.
Scopul acestui material nu este însă de a discuta cele mai... [citește tot...]
Posta redactiei: fii jurnalist !
Fii jurnalist, introdu propriile tale stiri, fotografii, scrisori deschise, sesizari in sectiunea dedicata postei redactiei.
Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica
![Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica](./upload/images/thumbs/1/art_cit_160408_fosa septica ecologica.jpg)