Teme principale
- Actualitati
- Anchete
- Interviuri
- Vox populi
- Politic
- Social
- Economic
- Cultura.Invatamant
- Caleidoscop national
- Panoramic sportiv
- Divertisment
- TV ARTPRESS
Prima paginĂŁ (PDF)
Newsletter
Aboneaza-te pentru a primi buletinul de stiri prin email
25.03.2024 00:14
Magnet pentru edili înainte de alegeri
Doi primari PNL și singurul primar USR au trecut la PSD Dâmbovița
![Doi primari PNL și singurul primar USR au trecut la PSD Dâmbovița](./upload/images/1/art_240325_PSD primari.jpeg.jpg)
Violeta Stanciu
A venit rândul primarilor comunelor Ciocănești, Brănești și Cornățelu să se alăture echipei PSD Dâmbovița, renunțând la fostele formațiunile politice PNL și USR! Toți trei au motivat că social democrații au fost cei care le-au susținut proiectele și investițiile pentru dezvoltarea comunităților locale pe care le administrează. Aceștia au explicat cetățenilor din comunele lor de ce au făcut acest pas important. ,,Hotărârea mea vine după ce, în ultimii ani, cu toții am văzut că echipa PSD Dâmbovița a susținut proiectele și investițiile noastre, pentru că avem o colaborare puternică și cinstită cu oameni care își doresc cu adevărat ca localitatea noastră să meargă mai departe și să se dezvolte”, a transmis Nilă Ciprian, primarul PNL al comunei Ciocănești.
„Cornățelu merită să fie parte a ECHIPEI care a susținut proiectele noastre și ne-a ajutat când am avut nevoie. De astăzi, m-am alăturat ECHIPEI PSD Dâmbovița! Sunt sigur că munca noastră va fi apreciată la adevărata ei valoare și că de acum înainte Cornățelu va beneficia de sprijinul care i se cuvine”, a declarat Florin Nelu Ivan, primarul PNL al comunei Cornățelu.
,,Din dorința de a fi transparent, vreau să vă informez că am decis să candidez pentru funcția de primar din partea Partidului Social Democrat în acest an. Am învățat în acești ani de politică că nu există un primar puternic fără o echipă puternică”, a transmis Daniel Neamțu, primarul USR al comunei Brănești.
Comentarii
sau
AdaugĂŁ comentariul tĂŁu daca nu ai cont facebook
Din aceeaÂși categorie
Salvați Salvarea!„Nu rezolvăm problema economică în România crescând taxe”
PSD Dâmbovița, final de analiză în teritoriu
Teren modern de sport, construit prin PJDL
Pensionarii, nemulțumiți de pensiile care nu țin pasul cu inflația
Lucrări avansate la DN 7 Bâldana - Titu
Contabilii cer eliminarea E-TVA și oprirea „dictaturii fiscale”
Finanțarea pentru medicii de familie și cei din Ambulatoriu
Privatizarea Automecanica Moreni, o misiune (im)posibilă
„Codul Fiscal se schimbă de sute de ori pe an”
Editorial
Importanța identificării candidatului ideal
![](./upload/images/thumbs/1/art_240726_Dan Luca poza noua.jpg)
Resursa umană este capitală în succesul unei afaceri, iar descoperirea talentelor de pe piață este un mecanism cu multe variabile. Desigur, fiecare companie își identifică o metodologie de recrutare, în care sectorul de activitate și poziționarea celui angajat în organigrama operațională dictează regulile jocului.
Scopul acestui material nu este însă de a discuta cele mai... [citește tot...]
Posta redactiei: fii jurnalist !
Fii jurnalist, introdu propriile tale stiri, fotografii, scrisori deschise, sesizari in sectiunea dedicata postei redactiei.
Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica
![Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica](./upload/images/thumbs/1/art_cit_160408_fosa septica ecologica.jpg)