Teme principale
- Actualitati
- Anchete
- Interviuri
- Vox populi
- Politic
- Social
- Economic
- Cultura.Invatamant
- Caleidoscop national
- Panoramic sportiv
- Divertisment
- TV ARTPRESS
Prima paginĂŁ (PDF)
Newsletter
Aboneaza-te pentru a primi buletinul de stiri prin email
16.02.2024 00:13
În comuna Raciu,
Aducerea gazelor naturale, prioritate pentru administrația locală
![Aducerea gazelor naturale, prioritate pentru administrația locală](./upload/images/1/art_240216_raciu.jpg)
*Extinderea rețelei de gaze naturale este planificată să acopere o suprafață de 400-500 de metri, inclusiv cele trei sate ale comunei: Șuța Seacă, Siliștea și Raciu
Autoritățile locale din comuna Raciu continuă să își intensifice eforturile pentru a aduce gaze naturale în localitate, un proiect vital pentru comunitatea locală. Recent, primarul Vasile Grădinaru a amintit despre determinarea sa de a realiza acest proiect și a promis că toate resursele vor fi mobilizate pentru a transforma această inițiativă în realitate.
Comuna Raciu se confruntă cu lipsa totală a rețelei de gaze naturale, o situație care a devenit din ce în ce mai urgentă pentru locuitorii săi. Extinderea rețelei de gaze naturale este planificată să acopere o suprafață de 400-500 de metri, inclusiv cele trei sate ale comunei: Șuța Seacă, Siliștea și Raciu.
Cu toate acestea, conducerea Primăriei Raciu se confruntă cu întârzieri în obținerea aprobării și finanțării necesare pentru acest proiect important. Primarul Vasile Grădinaru a explicat: „Încă nu am primit niciun răspuns privind finanțarea pentru proiectul rețelei de gaze naturale. Încercăm să aducem această utilitate cât mai repede în localitate, ea fiind atât de necesară pentru localnici. Așa cum bine știți, trebuie să începem de la zero această investiție, nu avem deloc această utilitate în localitate”, a transmis edilul șef.
Comunitatea locală așteaptă cu nerăbdare implementarea acestui proiect, recunoscând importanța lui pentru calitatea vieții cetățenilor. Autoritățile locale sunt ferm hotărâte să transforme această necesitate vitală într-o realitate benefică pentru toți locuitorii comunei Raciu, indiferent de obstacolele întâmpinate pe parcursul procesului.
Ștefan Khalil
Comentarii
sau
AdaugĂŁ comentariul tĂŁu daca nu ai cont facebook
Din aceeaÂși categorie
Salvați Salvarea!„Nu rezolvăm problema economică în România crescând taxe”
PSD Dâmbovița, final de analiză în teritoriu
Teren modern de sport, construit prin PJDL
Pensionarii, nemulțumiți de pensiile care nu țin pasul cu inflația
Lucrări avansate la DN 7 Bâldana - Titu
Contabilii cer eliminarea E-TVA și oprirea „dictaturii fiscale”
Finanțarea pentru medicii de familie și cei din Ambulatoriu
Privatizarea Automecanica Moreni, o misiune (im)posibilă
„Codul Fiscal se schimbă de sute de ori pe an”
Editorial
Importanța identificării candidatului ideal
![](./upload/images/thumbs/1/art_240726_Dan Luca poza noua.jpg)
Resursa umană este capitală în succesul unei afaceri, iar descoperirea talentelor de pe piață este un mecanism cu multe variabile. Desigur, fiecare companie își identifică o metodologie de recrutare, în care sectorul de activitate și poziționarea celui angajat în organigrama operațională dictează regulile jocului.
Scopul acestui material nu este însă de a discuta cele mai... [citește tot...]
Posta redactiei: fii jurnalist !
Fii jurnalist, introdu propriile tale stiri, fotografii, scrisori deschise, sesizari in sectiunea dedicata postei redactiei.
Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica
![Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica](./upload/images/thumbs/1/art_cit_160408_fosa septica ecologica.jpg)