Teme principale
- Actualitati
- Anchete
- Interviuri
- Vox populi
- Politic
- Social
- Economic
- Cultura.Invatamant
- Caleidoscop national
- Panoramic sportiv
- Divertisment
- TV ARTPRESS
Prima paginĂŁ (PDF)
Newsletter
Aboneaza-te pentru a primi buletinul de stiri prin email
12.01.2024 00:13
Primarul liberal Valentin Mihalache, apel către consilierii locali de la Dărmănești
Școala „fantomă” de la Dărmănești, în pericol
![Școala „fantomă” de la Dărmănești, în pericol](./upload/images/1/art_240112_PNL SCOALA FANTOMA.jpeg.jpg)
*Clădirea riscă să nu mai poată fi transformată în clinică medicală
Transformarea școlii fantomă de la Dărmănești - care a fost construită în câmp și care se află de ani buni în conservare - într-o clinică medicală modernă de recuperare riscă să nu mai aibă loc! Primarul de la Dărmănești vrea să repună proiectul pe ordinea de zi, la ședința ordinară din această lună, dar are nevoie de votul de încredere al consilierilor locali pentru ca școala fantomă să fie transformată într-o clinică medicală privată.
„Urma o scoatere la licitație a ceea ce ne dorim să realizăm acolo, urmând ca după aceea, în urma licitației, să vedem cine va fi câștigătorul. Degeaba ne străduim să găsim investiții, să realizăm obiective noi dacă în momentul în care ajungem în fază finală ne punem piedici unii celorlalți. Trag un semnal de alarmă! Sper ca peste două săptămâni când vom avea ședința ordinară, când din nou voi pune pe ordinea de zi acest proiect de hotărâre. Cetățenii cu care am discutat sunt nemulțumiți de acest refuz al consilierilor. Sper să înțeleagă că nu este vorba de un vot politic, este un vot pentru dezvoltarea comunei Dărmănești”, a semnalat Valentin Mihalache, primarul comunei Dărmănești, președintele Ligii Aleșilor Locali.
Violeta Stanciu
Comentarii
sau
AdaugĂŁ comentariul tĂŁu daca nu ai cont facebook
Din aceeaÂși categorie
Salvați Salvarea!„Nu rezolvăm problema economică în România crescând taxe”
PSD Dâmbovița, final de analiză în teritoriu
Teren modern de sport, construit prin PJDL
Pensionarii, nemulțumiți de pensiile care nu țin pasul cu inflația
Lucrări avansate la DN 7 Bâldana - Titu
Contabilii cer eliminarea E-TVA și oprirea „dictaturii fiscale”
Finanțarea pentru medicii de familie și cei din Ambulatoriu
Privatizarea Automecanica Moreni, o misiune (im)posibilă
„Codul Fiscal se schimbă de sute de ori pe an”
Editorial
Importanța identificării candidatului ideal
![](./upload/images/thumbs/1/art_240726_Dan Luca poza noua.jpg)
Resursa umană este capitală în succesul unei afaceri, iar descoperirea talentelor de pe piață este un mecanism cu multe variabile. Desigur, fiecare companie își identifică o metodologie de recrutare, în care sectorul de activitate și poziționarea celui angajat în organigrama operațională dictează regulile jocului.
Scopul acestui material nu este însă de a discuta cele mai... [citește tot...]
Posta redactiei: fii jurnalist !
Fii jurnalist, introdu propriile tale stiri, fotografii, scrisori deschise, sesizari in sectiunea dedicata postei redactiei.
Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica
![Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica](./upload/images/thumbs/1/art_cit_160408_fosa septica ecologica.jpg)