Teme principale
- Actualitati
- Anchete
- Interviuri
- Vox populi
- Politic
- Social
- Economic
- Cultura.Invatamant
- Caleidoscop national
- Panoramic sportiv
- Divertisment
- TV ARTPRESS
Prima paginĂŁ (PDF)
Newsletter
Aboneaza-te pentru a primi buletinul de stiri prin email
21.02.2023 00:14
La împlinirea a 8 ani de la preluarea interimatului în fruntea Executivului municipal,
Daniel Cristian Stan, cel mai longeviv primar al Târgoviștei
![Daniel Cristian Stan, cel mai longeviv primar al Târgoviștei](./upload/images/1/art_230221_Cristi Stan primar.png.jpg)
S-au împlinit opt ani de când Daniel Cristian Stan a preluat atribuțiile de primar interimar al municipiului Târgoviște! Acesta a devenit cel mai longeviv primar din istoria postdecembristă a Vechii Cetăți de Scaun. Actualul edil șef l-a egalat pe social democratul Iulian Furcoiu, care a condus administrația locală în perioada anilor 2000 – 2008.
La finalul acestui mandat, Daniel Cristian Stan ar putea să ajungă cel mai longeviv primar din istoria municipiului Târgoviște, acest titlu fiind deținut în prezent de Constantin Motoroiu, care a deținut această funcție timp de nouă ani, în perioada 1968 – 1977. La ceas aniversar, primarul Daniel Cristian Stan a ținut să mulțumească public echipei sale din cadrul Primăriei Târgoviște pentru tot sprijinul din această perioadă, dar și cetățenilor târgovișteni pentru încrederea pe care i-au acordat-o.
„Niciodată nu m-aș fi gândit la asta ca la un scop în sine. Niciodată nu aș fi crezut că onoarea de a îmbrăca această haină oficială va însemna și setarea unui reper. Se schimba liderul, dar mai ales paradigma de conducere administrativă a orașului. Țin minte la perfecție ce am spus atunci, că nu văd ca pe un trofeu funcția, ci ca o preluare uriașă de responsabilitate, pe care sper să fiu capabil să o gestionez. Nu era nimic fals, nimic superficial sau propagandistic. Așa am simțit din prima clipă când mi-am asumat asta. Când am spus, acum 8 ani, că am voință și putere de muncă, ați crezut în mine; și ați reconfirmat această încredere când am venit să vă cer, direct, susținerea. De două ori. Iar astăzi, Târgoviștea noastră este mai bine datorită vouă, în primul rând. Cel mai longeviv primar al fostei Cetăți de Scaun a Țării Românești: o imensă onoare care obligă la smerenie, la modestie și la datorie față de acest loc, pe care-l iubesc și pe care-l numesc acasă”, a fost mesajul primarul Daniel Cristian Stan.
Ștefan Khalil
Comentarii
sau
AdaugĂŁ comentariul tĂŁu daca nu ai cont facebook
Din aceeaÂși categorie
Salvați Salvarea!„Nu rezolvăm problema economică în România crescând taxe”
PSD Dâmbovița, final de analiză în teritoriu
Teren modern de sport, construit prin PJDL
Pensionarii, nemulțumiți de pensiile care nu țin pasul cu inflația
Lucrări avansate la DN 7 Bâldana - Titu
Contabilii cer eliminarea E-TVA și oprirea „dictaturii fiscale”
Finanțarea pentru medicii de familie și cei din Ambulatoriu
Privatizarea Automecanica Moreni, o misiune (im)posibilă
„Codul Fiscal se schimbă de sute de ori pe an”
Editorial
Importanța identificării candidatului ideal
![](./upload/images/thumbs/1/art_240726_Dan Luca poza noua.jpg)
Resursa umană este capitală în succesul unei afaceri, iar descoperirea talentelor de pe piață este un mecanism cu multe variabile. Desigur, fiecare companie își identifică o metodologie de recrutare, în care sectorul de activitate și poziționarea celui angajat în organigrama operațională dictează regulile jocului.
Scopul acestui material nu este însă de a discuta cele mai... [citește tot...]
Posta redactiei: fii jurnalist !
Fii jurnalist, introdu propriile tale stiri, fotografii, scrisori deschise, sesizari in sectiunea dedicata postei redactiei.
Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica
![Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica](./upload/images/thumbs/1/art_cit_160408_fosa septica ecologica.jpg)