Teme principale
- Actualitati
- Anchete
- Interviuri
- Vox populi
- Politic
- Social
- Economic
- Cultura.Invatamant
- Caleidoscop national
- Panoramic sportiv
- Divertisment
- TV ARTPRESS
Prima paginĂŁ (PDF)
Newsletter
Aboneaza-te pentru a primi buletinul de stiri prin email
01.06.2023 00:15
AUR Dâmbovița a ajuns la 30 de organizații și 1500 de membri
![AUR Dâmbovița a ajuns la 30 de organizații și 1500 de membri](./upload/images/1/art_230601_AUR DAMBOVITA 300523.jpeg.jpg)
*Președintele partidului, Danil Zepiș, recunoaște că partidul stă cel mai rău pe zona Răcari – Găești
Violeta Stanciu
Fostul șef al IPJ Dâmbovița, Danil Zepiș este hotărât să pună pe picioare Partidul AUR Dâmbovița și să constituie organizații în toate cele 89 de unități administrativ teritorale din județ. Potrivit acestuia, AUR Dâmbovița are în prezent 30 de organizați active și peste 1500 de membri, iar partidul stă cel mai rău pe zona Răcari - Găești. Liderul AUR Dâmbovița recunoaște că există o fluctuație continuă către noua formațiune politică din județ, în sensul că unii vin și alții pleacă.
„Vor mai fi și alte veniri în AUR Dâmbovița nu numai din viața politică, ci și din viața civilă, veți vedea că încet - încet vom constitui organizații în toate cele 89 de unități administrativ teritoriale. Săptămâna trecută am constituit o organizație bună și performantă, zic eu, la Fieni. Oamenii sunt hotărâți să lucreze acolo bine și ușor-ușor ne vom extinde. La momentul acesta avem 1500 de membri, acum două săptămâni aveam 1200-1300. Deja într-o zi un coleg mi-a adus 100 de adeziuni și tot așa vin mereu. E drept că în unele localități alți membri renunță, dar așa e peste tot, așa e în politică, unii vin alții pleacă, se duc unde le este mai bine. Avem 30 de organizații active. Cel mai rău stăm în zonele Răcari –Găești, dar și în aceste zone cel puțin pe Găești am purtat eu discuții în șase localități și lucrurile vor intra pe făgașul normal”, a declarat președintele AUR Dâmbovița, Danil Zepiș.
Comentarii
sau
AdaugĂŁ comentariul tĂŁu daca nu ai cont facebook
Din aceeaÂși categorie
Salvați Salvarea!„Nu rezolvăm problema economică în România crescând taxe”
PSD Dâmbovița, final de analiză în teritoriu
Teren modern de sport, construit prin PJDL
Pensionarii, nemulțumiți de pensiile care nu țin pasul cu inflația
Lucrări avansate la DN 7 Bâldana - Titu
Contabilii cer eliminarea E-TVA și oprirea „dictaturii fiscale”
Finanțarea pentru medicii de familie și cei din Ambulatoriu
Privatizarea Automecanica Moreni, o misiune (im)posibilă
„Codul Fiscal se schimbă de sute de ori pe an”
Editorial
Importanța identificării candidatului ideal
![](./upload/images/thumbs/1/art_240726_Dan Luca poza noua.jpg)
Resursa umană este capitală în succesul unei afaceri, iar descoperirea talentelor de pe piață este un mecanism cu multe variabile. Desigur, fiecare companie își identifică o metodologie de recrutare, în care sectorul de activitate și poziționarea celui angajat în organigrama operațională dictează regulile jocului.
Scopul acestui material nu este însă de a discuta cele mai... [citește tot...]
Posta redactiei: fii jurnalist !
Fii jurnalist, introdu propriile tale stiri, fotografii, scrisori deschise, sesizari in sectiunea dedicata postei redactiei.
Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica
![Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica](./upload/images/thumbs/1/art_cit_160408_fosa septica ecologica.jpg)