Teme principale
- Actualitati
- Anchete
- Interviuri
- Vox populi
- Politic
- Social
- Economic
- Cultura.Invatamant
- Caleidoscop national
- Panoramic sportiv
- Divertisment
- TV ARTPRESS
Prima paginĂŁ (PDF)
Newsletter
Aboneaza-te pentru a primi buletinul de stiri prin email
26.02.2024 00:13
Președintele PNL Dâmbovița, Virgil Guran, îngrozit de ideea listei comune la parlamentare cu social democrații
„Eu sper să nu avem liste comune și la parlamentare cu PSD”
*„S-ar putea întâmpla următorul lucru? Împreună să scoatem sub 50% și să ne trezim la o alianță SOS, AUR, USR și atunci să vedem ce bine va fi în România și câtă liniște, diplomație, recunoaștere, coerență și ce viziune extraordinară va fi pentru România”
Președintele PNL Dâmbovița, senatorul Virgil Guran este împotriva listelor comune cu PSD, partenerii de de guvernare și coaliție, la alegerile parlamentare! Dacă în cazul alegerilor europarlamentare, liderul PNL Dâmbovița înțelege necesitatea listei comune, în cazul parlamentarelor consideră ideea total inoportună și fără sens.
„Eu sper să nu avem liste comune și la parlamentare cu PSD. Eu sper că nu și din următorul motiv... Nu vom scoate peste 50% împreună la parlamentare și atunci va exista marele pericol și trebuie să ne ducă mintea să mergem separat și după aceea să faci alianță cu cine crezi ca să poți să ții țara în echilibru. Dacă nu, s-ar putea întâmpla următorul lucru? Împreună să scoatem sub 50% și să ne trezim la o alianță SOS, AUR, USR și atunci să vedem ce bine va fi în România și câtă liniște, diplomație, recunoaștere, coerență și ce viziune extraordinară va fi pentru România. Cred că vom avea atâta minte încât să nu facem liste comune la parlamentare”, a declarat președintele PNL Dâmbovița, senatorul Virgil Guran.
Violeta Stanciu
Comentarii
sau
AdaugĂŁ comentariul tĂŁu daca nu ai cont facebook
Din aceeaÂși categorie
Salvați Salvarea!„Nu rezolvăm problema economică în România crescând taxe”
PSD Dâmbovița, final de analiză în teritoriu
Teren modern de sport, construit prin PJDL
Pensionarii, nemulțumiți de pensiile care nu țin pasul cu inflația
Lucrări avansate la DN 7 Bâldana - Titu
Contabilii cer eliminarea E-TVA și oprirea „dictaturii fiscale”
Finanțarea pentru medicii de familie și cei din Ambulatoriu
Privatizarea Automecanica Moreni, o misiune (im)posibilă
„Codul Fiscal se schimbă de sute de ori pe an”
Editorial
Importanța identificării candidatului ideal
Resursa umană este capitală în succesul unei afaceri, iar descoperirea talentelor de pe piață este un mecanism cu multe variabile. Desigur, fiecare companie își identifică o metodologie de recrutare, în care sectorul de activitate și poziționarea celui angajat în organigrama operațională dictează regulile jocului.
Scopul acestui material nu este însă de a discuta cele mai... [citește tot...]
Posta redactiei: fii jurnalist !
Fii jurnalist, introdu propriile tale stiri, fotografii, scrisori deschise, sesizari in sectiunea dedicata postei redactiei.