Teme principale
- Actualitati
- Anchete
- Interviuri
- Vox populi
- Politic
- Social
- Economic
- Cultura.Invatamant
- Caleidoscop national
- Panoramic sportiv
- Divertisment
- TV ARTPRESS
Prima paginĂŁ (PDF)
Newsletter
Aboneaza-te pentru a primi buletinul de stiri prin email
04.12.2023 00:16
Președintele PNL Dâmbovița, Virgil Guran:
„Coaliția de guvernare PSD-PNL funcționează”
*„Cu USR-ul, din păcate, a fost un eșec de guvernare, eu consider, pentru lipsa lor de maturitate politică”
În ciuda contrelor politice și a atacurilor pe care și le aduc reciproc, în mod special în conferințele de presă de la partide, în plan administrativ cele două partide, PSD și PNL, total opuse ca doctrine politice dar care formează actuala coaliție de guvernare, își văd de treabă și încearcă să țină „țara în echilibru”, după cum a declarat recent președintele PNL Dâmbovița, Virgil Guran. Liderul liberal a reiterat faptul că altă variantă fezabilă de coaliție nu există în momentul de față, mai ales în condițiile în care colaborarea cu AUR nu este de dorit, iar coaliția cu USR ,,a fost un eșec de guvernare’’.
„Coaliția de guvernare PSD-PNL funcționează! Încă o dată o spun, și am spus-o de la început, suntem adversari politici, trebuie ținut cont de acest lucru, dar când avem de hotărât și rezolvat anumite probleme le rezolvăm. Este o anomalie faptul că stânga cu dreapta fac coaliție. Am spus de la început că este o anomalie și știți foarte bine că am fost printre puținii care am votat împotriva unei coaliții de genul acesta, dar am înțeles că trebuie majoritate și că trebuie să facem ceva ca țara să rămână în echilibru. O spun foarte deschis, nu puteai să faci majoritatea cu AUR, iar cu USR-ul, din păcate, a fost un eșec de guvernare, eu consider, pentru lipsa lor de maturitate politică. Poate vor mai învăța ceva, cei de la USR, că în politică trebuie să fi mai tolerant și mai echilibrat și atunci poți să conduci o țară. Până atunci, mai au de învățat”, a declarat președintele PNL Dâmbovița, Virgil Guran, vicepreședintele Senatului României.
Violeta Stanciu
Comentarii
sau
AdaugĂŁ comentariul tĂŁu daca nu ai cont facebook
Din aceeaÂși categorie
Salvați Salvarea!„Nu rezolvăm problema economică în România crescând taxe”
PSD Dâmbovița, final de analiză în teritoriu
Teren modern de sport, construit prin PJDL
Pensionarii, nemulțumiți de pensiile care nu țin pasul cu inflația
Lucrări avansate la DN 7 Bâldana - Titu
Contabilii cer eliminarea E-TVA și oprirea „dictaturii fiscale”
Finanțarea pentru medicii de familie și cei din Ambulatoriu
Privatizarea Automecanica Moreni, o misiune (im)posibilă
„Codul Fiscal se schimbă de sute de ori pe an”
Editorial
Importanța identificării candidatului ideal
Resursa umană este capitală în succesul unei afaceri, iar descoperirea talentelor de pe piață este un mecanism cu multe variabile. Desigur, fiecare companie își identifică o metodologie de recrutare, în care sectorul de activitate și poziționarea celui angajat în organigrama operațională dictează regulile jocului.
Scopul acestui material nu este însă de a discuta cele mai... [citește tot...]
Posta redactiei: fii jurnalist !
Fii jurnalist, introdu propriile tale stiri, fotografii, scrisori deschise, sesizari in sectiunea dedicata postei redactiei.