Teme principale
- Actualitati
- Anchete
- Interviuri
- Vox populi
- Politic
- Social
- Economic
- Cultura.Invatamant
- Caleidoscop national
- Panoramic sportiv
- Divertisment
- TV ARTPRESS
Prima paginĂŁ (PDF)
Newsletter
Aboneaza-te pentru a primi buletinul de stiri prin email
09.03.2023 00:14
În timpul săptămânii,
Peste 13.000 de mașini intră zilnic în municipiul Târgoviște
![Peste 13.000 de mașini intră zilnic în municipiul Târgoviște](./upload/images/1/art_230309_masini.jpg)
foto arhivă
Intrările în municipiul Târgoviște sunt sufocate de cozile interminabile de mașini la primele ore ale dimineții, care se întind pe kilometri întregi! Potrivit unui studiu făcut de administrația publică locală, în intervalul orar 6:30 – 9:00 dimineața, peste 13.000 de autovehicule intră în municipiul Târgoviște, în zilele de lucru. Zonele din apropierea unităților de învățământ reprezintă un adevărat coșmar pentru șoferi.
De asemenea, în intersecțiile din apropierea ieșirilor din oraș, se creează un adevărat ambuteiaj. Traficul cel mai intens are loc în fiecare dimineață în zona Romlux, unde vin foarte multe mașini din spre Priseaca. O altă zonă, care dă mari bătăi de cap șoferilor este șoseaua Găești, unde, de foarte multe ori se produc cozi foarte lungi de autovehicule, circulația desfășurându-se în condiții extrem de dificile.
De asemenea, strada Tudor Vladimirescu, din Valea Voievozilor, care face legătura între comuna Răzvad și municipiul Târgoviște, devine un adevărat test al răbdării pentru participanții la trafic, care parcurg patru kilometri în aproximativ 30 de minute, la orele de vârf ale dimineții.
Ștefan Khalil
Comentarii
sau
AdaugĂŁ comentariul tĂŁu daca nu ai cont facebook
Din aceeaÂși categorie
Noi investiții în infrastructura rutierăLa Potlogi se va putea circula pe centura ocolitoare
Eforturi pentru aducerea gazelor naturale în comuna Raciu
Iluminatul public, în plin proces de eficientizare
Retragerile totale sau parțiale de fonduri, un fenomen alarmant
195 locuri de muncă vacante în Spațiul Economic European
Modernizarea Școlii Gimnaziale de la Românești, pe ultima sută de metri
Dezvoltarea fondurilor de vânătoare atrage interesul vânătorilor profesioniști
Apa potabilă, în pericol din cauza secetei
Exporturile și importurile, în picaj
Editorial
Importanța identificării candidatului ideal
![](./upload/images/thumbs/1/art_240726_Dan Luca poza noua.jpg)
Resursa umană este capitală în succesul unei afaceri, iar descoperirea talentelor de pe piață este un mecanism cu multe variabile. Desigur, fiecare companie își identifică o metodologie de recrutare, în care sectorul de activitate și poziționarea celui angajat în organigrama operațională dictează regulile jocului.
Scopul acestui material nu este însă de a discuta cele mai... [citește tot...]
Posta redactiei: fii jurnalist !
Fii jurnalist, introdu propriile tale stiri, fotografii, scrisori deschise, sesizari in sectiunea dedicata postei redactiei.
Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica
![Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica](./upload/images/thumbs/1/art_cit_160408_fosa septica ecologica.jpg)