Teme principale
- Actualitati
- Anchete
- Interviuri
- Vox populi
- Politic
- Social
- Economic
- Cultura.Invatamant
- Caleidoscop national
- Panoramic sportiv
- Divertisment
- TV ARTPRESS
Prima paginĂŁ (PDF)
Newsletter
Aboneaza-te pentru a primi buletinul de stiri prin email
17.05.2024 00:19
Apelul primarului Daniel Cristian Stan pentru zona străzii Grigore Alexandrescu
Investiții în infrastructura rutieră din Târgoviște
![Investiții în infrastructura rutieră din Târgoviște](./upload/images/1/art_240517_lucrari TGV.png.jpg)
*Primarul municipiului Târgoviște, Daniel Cristian Stan, face apel la târgovișteni să evite această zonă în perioada următoare, traficul fiind restricționat și se va circula cu greutate din cauza lucrărilor de asfaltare a carosabilului
Primarul Daniel Cristian Stan a făcut un apel către târgovișteni să evite strada Grigore Alexandrescu din municipiul Târgoviște, unde se circulă cu restricții din cauza lucrărilor de modernizare a carosabilului. Lucrările de asfaltare, care au debutat ieri, 16 mai, sunt preconizate să fie finalizate într-o săptămână.
Strada Grigore Alexandrescu din municipiul Târgoviște va fi asfaltată de la intersecția cu Bulevardul Regele Carol și strada Cetății până la intersecția cu Calea Câmpulung. Primarul municipiului Târgoviște, Daniel Cristian Stan, face apel la târgovișteni să evite această zonă în perioada următoare, traficul fiind restricționat și se va circula cu greutate din cauza lucrărilor de asfaltare a carosabilului.
„Transmit faptul că o arteră importantă din municipiul Târgoviște a intrat într-un proiect de modernizare, este vorba de partea carosabilă de pe strada Grigore Alexandrescu. Așa că fac un apel mai ales la participanții la trafic, dacă se poate, în perioada următoare, cam o săptămână, să evite această zonă pentru că se va circula cu restricții. Vom reface îmbrăcămintea asfaltică de la intersecția cu Calea Câmpulung până la intersecția cu Bulevardul Regele Carol și strada Cetății. Ar trebui evitată această zonă... Și cu această stradă ajungem în ultimii patru ani la 76 de străzi reabilitate, modernizate și refăcute în municipiul Târgoviște. Am reabilitat de asemenea patru pasaje rutiere și am făcut de la zero două poduri, în ultimii 4 ani. Asta este numai una din cele 76 de străzi. Da, se va lucra în perioada următoare pentru că nu putem să oprim toate investițiile doar pentru că pe 9 iunie sunt alegeri. Noi vrem ca într-o săptămână să ne apropiem de final pentru că este o zonă foarte circulată, dar dacă am reușit noi să reabilităm Bulevardul Libertății care este de asemenea foarte circulat, Bulevardul Independenței, Bulevardul Regele Carol, Bulevardul Mircea cel Bătrân, cred că vom reuși să finalizăm și acest proiect și putem să spunem că pentru primele 6 luni ale anului ne-am atins cele mai importante obiective pe zona de infrastructură”, a transmis primarul Daniel Cristian Stan.
Ștefan Khalil
Comentarii
sau
AdaugĂŁ comentariul tĂŁu daca nu ai cont facebook
Din aceeaÂși categorie
Importanța identificării candidatului idealUnanimitate... de vară la ședința CJ Dâmbovița
Sprijin pentru centrul pentru vârstnici din Ghergani
Peste 1038 de persoane, implicate în acțiuni anti-drog
Creșterea infracționalității în școlile din Dâmbovița
Crin Antonescu de ce nu?
Inspectoratul Școlar, în colimatorul Prefecturii din cauza examenelor naționale
Primăria Găești, amendată pentru lipsa unui adăpost pentru maidanezi
„Recesiune în piața de metalurgie”
Recalcularea pensiilor, subiect „spinos” pentru vârstnici
Editorial
Importanța identificării candidatului ideal
![](./upload/images/thumbs/1/art_240726_Dan Luca poza noua.jpg)
Resursa umană este capitală în succesul unei afaceri, iar descoperirea talentelor de pe piață este un mecanism cu multe variabile. Desigur, fiecare companie își identifică o metodologie de recrutare, în care sectorul de activitate și poziționarea celui angajat în organigrama operațională dictează regulile jocului.
Scopul acestui material nu este însă de a discuta cele mai... [citește tot...]
Posta redactiei: fii jurnalist !
Fii jurnalist, introdu propriile tale stiri, fotografii, scrisori deschise, sesizari in sectiunea dedicata postei redactiei.
Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica
![Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica](./upload/images/thumbs/1/art_cit_160408_fosa septica ecologica.jpg)