Teme principale
- Actualitati
- Anchete
- Interviuri
- Vox populi
- Politic
- Social
- Economic
- Cultura.Invatamant
- Caleidoscop national
- Panoramic sportiv
- Divertisment
- TV ARTPRESS
Prima paginĂŁ (PDF)
Newsletter
Aboneaza-te pentru a primi buletinul de stiri prin email
15.04.2024 00:11
Liga a 3-a. Flacăra Moreni - CS Păulești 3-0 (1-0)
Flacăra, prima victorie din 2024
![Flacăra, prima victorie din 2024](./upload/images/1/art_240415_flacara.jpeg.jpg)
* Dragoș Cernea nu a ratat de la punctul cu var, iar Flacăra și-a mărit avantajul
După două înfrângeri consecutive în play-out-ul Ligii a 3-a, Flacăra Moreni era obligată să câștige meciul cu CS Păulești, pentru a rămâne departe de zona locurilor direct retrogradabile. Echipa lui Gabi Paraschiv a tratat bine meciul cu ultima clasată, iar atitudinea fotbaliștilor formației morenare a făcut diferența. Flacăra a reușit o victorie lejeră, a ajuns la 24 de puncte și este pe locul 3 în clasamentul play-out-ului Seriei C4, la patru puncte distanță de Tricolorul Breaza, ocupanta locului 5, primul care duce în Liga a 4-a.
Niculăescu a deschis scorul
Meciul a început cu Flacăra în atac, însă Zaharia (1), Ristea (6) și Niculăescu (24) nu au reușit să-l învingă pe R. Dumitru. La cealaltă poartă, Vintilă a șutat peste (29), iar Dumitrașcu a trimis pe lângă poartă (32). Flacăra a deschis scorul pe final de repriză, prin Niculăescu, cel care a punctat cu un șut din interiorul careului, după o bâlbâială în apărarea oaspeților (39). CS Păulești a avut ultima ocazie a primei părți, însă Popescu nu a reușit să restabilească egalitatea (40).
Cernea și Terec au risipit emoțiile
Partea secundă a început cu morenarii în atac. Niculăescu a șutat peste dintr-o poziție bună (46), iar câteva momente mai târziu, Drăgan a fost faultat de portarul R. Dumitru (47). Dragoș Cernea nu a ratat de la punctul cu var, iar Flacăra și-a mărit avantajul (49). Niculăescu și-a continuat recitalul, a făcut o cursă bună, a pasat în centrul careului pentru Terec, iar acesta a punctat pentru 3-0, cu un șut puternic sub transversală (55). Flacăra a continuat să atace, însă Drăgan nu a reușit să-l învingă pe portarul oaspeților (56). CS Păulești a avut câteva momente de dominare, însă Pîrvu (62), Dumitrașcu (66) și Tertea (79) nu au găsit cadrul porții. Flacăra a controlat finalul meciului, numai că Vasile (84), Drăgan (87) și Gheboș (90) nu au reușit să puncteze.
Caseta tehnică
Stadion: Flacăra - Moreni. Spectatori: 200. Au marcat: Claudiu Niculăescu (39), Dragoș Cernea (49-penalty), Adrian Terec (55). Cartonașe galbene: Terec (58), Zaharia (75)/R.Dumitru (47), Pinescu (58), Vintilă (69). Au arbitrat: Cristian Anghelina (Câmpulung Muscel), David Cighir și Alexandru Enciu (ambii din Buzău). Observator arbitri: Andrei Ioniță (București). Delegat joc: Mihnea Zaharia (București).
Flacăra: Duță - Terec (87 Angheluță), Ristea, Cernea (87 Oaie), Oancea - Negrea, Țilică, Drăgan - Zaharia (82 Prundaru), Vasile (87 Gheboș), Niculăescu (70 Predescu). Antrenor: Gabriel Paraschiv.
Păulești: R.Dumitru - M.Dumitru, Ioniță, Ștefan, Pinescu (58 Salamen) - Mihai (58 Ardeleanu), Popescu - Vasile (46 Baciu), Pîrvu (74 Tertea), Dumitrașcu (82 Preda) - Vintilă. Antrenor: Florin Pripu.
Cosmin Sava
Comentarii
sau
AdaugĂŁ comentariul tĂŁu daca nu ai cont facebook
Din aceeaÂși categorie
S-a stabilit programul Cupei RomânieiUnele motivate, altele hazardate
Mesajul lui Boriga, după despărțirea de Chindia
Au prins finale la Cupa României
Victorie la scor de tenis
S-au jucat finalele Fazei Regionale
România la Jocurile Olimpice
Flacăra a început pregătirile pentru noua stagiune
Să fie Ghergu salvatorul Chindiei?
Antrenament în Bucegi
Editorial
Importanța identificării candidatului ideal
![](./upload/images/thumbs/1/art_240726_Dan Luca poza noua.jpg)
Resursa umană este capitală în succesul unei afaceri, iar descoperirea talentelor de pe piață este un mecanism cu multe variabile. Desigur, fiecare companie își identifică o metodologie de recrutare, în care sectorul de activitate și poziționarea celui angajat în organigrama operațională dictează regulile jocului.
Scopul acestui material nu este însă de a discuta cele mai... [citește tot...]
Posta redactiei: fii jurnalist !
Fii jurnalist, introdu propriile tale stiri, fotografii, scrisori deschise, sesizari in sectiunea dedicata postei redactiei.
Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica
![Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica](./upload/images/thumbs/1/art_cit_160408_fosa septica ecologica.jpg)