Teme principale
- Actualitati
- Anchete
- Interviuri
- Vox populi
- Politic
- Social
- Economic
- Cultura.Invatamant
- Caleidoscop national
- Panoramic sportiv
- Divertisment
- TV ARTPRESS
Prima paginĂŁ (PDF)
Newsletter
Aboneaza-te pentru a primi buletinul de stiri prin email
22.05.2023 00:17
La Târgoviște,
Complexul Turistic de Natație, în febra pregătirilor pentru sezonul estival
![Complexul Turistic de Natație, în febra pregătirilor pentru sezonul estival](./upload/images/1/art_230522_complex natatie 1.png.jpg)
Pregătirile pentru noul sezon estival sunt în toi la Complexul Turistic de Natație Târgoviște, sau cum mai este numit acesta „Litoralul de acasă”! În zona de ștrand, au fost montate încă 206 umbrele fixe, confecționate din răchită, au fost achiziționate 400 de șezlonguri și 400 de măsuțe, s-a completat cu nisip.
La bazinul olimpic, au fost făcute lucrări de reparații, inclusiv la vestiare, a fost schimbată apa, au fost reabilitate saunele. Totodată, au fost făcute revizii generale ale instalațiilor, atât a celor din zona de ștrand, cât și a celor aferente bazinului olimpic si au fost igienizate toate spațiile accesibile publicului!
Reprezentanții Complexului Turistic de Natație din Târgoviște speră ca vremea să fie cât mai bună în perioada următoare, iar ștrandul să fie redeschis undeva la începutul lunii iunie.
În această perioadă se fac ultimele retușuri astfel încât plajele, piscinele și toboganele „Litoralului de acasă” să beneficieze de cele mai bune condiții. În fiecare an, Complexul Turistic de Natație este luat cu asalt de numeroși turiști, atât din județ, cât și din afara județului, care își doresc să-și petreacă timpul liber în municipiul Târgoviște.
Ștefan Khalil
Comentarii
sau
AdaugĂŁ comentariul tĂŁu daca nu ai cont facebook
Din aceeaÂși categorie
Importanța identificării candidatului idealUnanimitate... de vară la ședința CJ Dâmbovița
Sprijin pentru centrul pentru vârstnici din Ghergani
Peste 1038 de persoane, implicate în acțiuni anti-drog
Creșterea infracționalității în școlile din Dâmbovița
Crin Antonescu de ce nu?
Inspectoratul Școlar, în colimatorul Prefecturii din cauza examenelor naționale
Primăria Găești, amendată pentru lipsa unui adăpost pentru maidanezi
„Recesiune în piața de metalurgie”
Recalcularea pensiilor, subiect „spinos” pentru vârstnici
Editorial
Importanța identificării candidatului ideal
![](./upload/images/thumbs/1/art_240726_Dan Luca poza noua.jpg)
Resursa umană este capitală în succesul unei afaceri, iar descoperirea talentelor de pe piață este un mecanism cu multe variabile. Desigur, fiecare companie își identifică o metodologie de recrutare, în care sectorul de activitate și poziționarea celui angajat în organigrama operațională dictează regulile jocului.
Scopul acestui material nu este însă de a discuta cele mai... [citește tot...]
Posta redactiei: fii jurnalist !
Fii jurnalist, introdu propriile tale stiri, fotografii, scrisori deschise, sesizari in sectiunea dedicata postei redactiei.
Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica
![Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica](./upload/images/thumbs/1/art_cit_160408_fosa septica ecologica.jpg)