Teme principale
- Actualitati
- Anchete
- Interviuri
- Vox populi
- Politic
- Social
- Economic
- Cultura.Invatamant
- Caleidoscop national
- Panoramic sportiv
- Divertisment
- TV ARTPRESS
Prima paginĂŁ (PDF)
Newsletter
Aboneaza-te pentru a primi buletinul de stiri prin email
01.04.2024 00:10
Editorial sportiv: Lovitura de la colț!
Buni la sporturile de sală
![Buni la sporturile de sală](./upload/images/1/art_240401_costin mihai poza noua.jpg)
După ce a jucat finala Cupa României, echipa de baschet a Clubului Sportiv Municipal Târgoviște a fost aproape de o mare surpriză în prima manșă a semifinalei cu liderul CSM Constanța. Fetele lui Cătălin Tănase au fost la conducere în finalul partidei de la malul mării, însă a pierdut în ultimele 4 secunde, după ce a adversarul a marcat de la libere.
Un eșec frustrant, însă o replică puternică oferită de formația târgovișteană, care a revedenit în scurt timp, după eliberarea de interdicții, o forță a baschetului feminin românesc. La forma pe care o arată echipa municipalității, sunt convins că nu va renunța la misiunea de a prinde o finală și în campionat. Pentru asta, este nevoie de o primă victorie vineri, la Târgoviște, iar mai apoi de încă una la Constanța.
Pare greu, dar nu imposibil. Chiar și așa, echipa lui Cătălin Tănase a impus respect încă de la primul sezon de „libertate”, reușind să avanseze în fazele superioare ale competițiilor interne. Un parcurs bun are și echipa de volei feminin a urbei, câștigătoare a Cupei României, calificată, la rându-i, în semifinalele campionatului. Dacă fotbalul a suferit în acest sezon în Târgoviște, sporturile de echipă se mișcă bine.
Cum sunt speranțe că și Sala Polivalentă va intra într-un amplu proces de modernizare, atunci progresul sportiv dâmbovițean va fi evident. Din păcate, durerea cea mare o reprezintă Chindia, care a ajuns să joace cu Tunari sau Progresul Spartac, în play-out-ul ligii secunde.
Costin Mihai
Comentarii
sau
AdaugĂŁ comentariul tĂŁu daca nu ai cont facebook
Din aceeaÂși categorie
S-a stabilit programul Cupei RomânieiUnele motivate, altele hazardate
Mesajul lui Boriga, după despărțirea de Chindia
Au prins finale la Cupa României
Victorie la scor de tenis
S-au jucat finalele Fazei Regionale
România la Jocurile Olimpice
Flacăra a început pregătirile pentru noua stagiune
Să fie Ghergu salvatorul Chindiei?
Antrenament în Bucegi
Editorial
Importanța identificării candidatului ideal
![](./upload/images/thumbs/1/art_240726_Dan Luca poza noua.jpg)
Resursa umană este capitală în succesul unei afaceri, iar descoperirea talentelor de pe piață este un mecanism cu multe variabile. Desigur, fiecare companie își identifică o metodologie de recrutare, în care sectorul de activitate și poziționarea celui angajat în organigrama operațională dictează regulile jocului.
Scopul acestui material nu este însă de a discuta cele mai... [citește tot...]
Posta redactiei: fii jurnalist !
Fii jurnalist, introdu propriile tale stiri, fotografii, scrisori deschise, sesizari in sectiunea dedicata postei redactiei.
Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica
![Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica](./upload/images/thumbs/1/art_cit_160408_fosa septica ecologica.jpg)