Teme principale
- Actualitati
- Anchete
- Interviuri
- Vox populi
- Politic
- Social
- Economic
- Cultura.Invatamant
- Caleidoscop national
- Panoramic sportiv
- Divertisment
- TV ARTPRESS
Prima paginĂŁ (PDF)
Newsletter
Aboneaza-te pentru a primi buletinul de stiri prin email
18.01.2023 00:11
În timp ce David Popovici a strălucit la nivel mondial
2022 a fost anul înotului și la nivel local
![2022 a fost anul înotului și la nivel local](./upload/images/1/art_230118_inot.jpeg.jpg)
* David Neacșu a devenit primul dâmbovițean campion național la înot, la 50 m liber cadeți. Multe medalii a cucerit și Anastasia Udroiu Ivan, o târgovișteancă de real talent
2022 a fost cel mai bun an din istoria înotului românesc, dar și dâmbovițean. Dacă la nivel mondial a strălucit David Popovici, declarat Sportivul anului în România, David Neacșu a devenit primul dâmbovițean campion național la înot, la 50 m liber cadeți. Multe medalii a cucerit și Anastasia Udroiu Ivan, o târgovișteancă de real talent. Pe podium la Campionatul Național în Bazin Scurt a urcat și Andreea Văcaru, înotătoare legitimată la Clubul Sportiv Târgoviște, medaliată cu bronz în proba de 50 m spate (seniori – tineret). O competiție în care colegul Ștefan Rachieru a prins trei finale la juniori. A înotat, inclusiv, în ștafeta combinată de 4x50 m liber, alături de Andreea Văcaru, Mădălina Iorga și Andrei Lazăr.
Înotul produce talente
Ștefania Mirea, Alexandra Gheorghe și Nichita Jitaru sunt alți trei juniori de perspectivă, care și-au îmbunătățit timpii la Naționalele în Bazin Scurt. Teodora Chivu, o promițătoare înotătoare care se pregătește la Complexul Turistic de Natație Târgoviște, a cucerit primele medalii la un concurs din calendarul competițional al Federației Române de Natație și Pentatlon Modern. Tudor Simion, Maria Despa, Alice Pîrvu, Eric Stroică, Vlad Constantinescu, Ana Maria Zamă, Luca Zoie, Pavel Goran, Radu Țurlan, Radu Brașoveanu, Luca Vătavu, Călin Fleancu sau Mihnea Nae sunt alți dâmbovițeni cu potențial la înot. Iar lista poate continua...
C.M.
Comentarii
sau
AdaugĂŁ comentariul tĂŁu daca nu ai cont facebook
Din aceeaÂși categorie
S-a stabilit programul Cupei RomânieiUnele motivate, altele hazardate
Mesajul lui Boriga, după despărțirea de Chindia
Au prins finale la Cupa României
Victorie la scor de tenis
S-au jucat finalele Fazei Regionale
România la Jocurile Olimpice
Flacăra a început pregătirile pentru noua stagiune
Să fie Ghergu salvatorul Chindiei?
Antrenament în Bucegi
Editorial
Importanța identificării candidatului ideal
![](./upload/images/thumbs/1/art_240726_Dan Luca poza noua.jpg)
Resursa umană este capitală în succesul unei afaceri, iar descoperirea talentelor de pe piață este un mecanism cu multe variabile. Desigur, fiecare companie își identifică o metodologie de recrutare, în care sectorul de activitate și poziționarea celui angajat în organigrama operațională dictează regulile jocului.
Scopul acestui material nu este însă de a discuta cele mai... [citește tot...]
Posta redactiei: fii jurnalist !
Fii jurnalist, introdu propriile tale stiri, fotografii, scrisori deschise, sesizari in sectiunea dedicata postei redactiei.
Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica
![Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica](./upload/images/thumbs/1/art_cit_160408_fosa septica ecologica.jpg)