Teme principale
- Actualitati
- Anchete
- Interviuri
- Vox populi
- Politic
- Social
- Economic
- Cultura.Invatamant
- Caleidoscop national
- Panoramic sportiv
- Divertisment
- TV ARTPRESS
Prima paginĂŁ (PDF)
Newsletter
Aboneaza-te pentru a primi buletinul de stiri prin email
22.09.2022 00:13
În ultimele 24 de ore,
Sute de polițiști, sute de amenzi în Dâmbovița
![Sute de polițiști, sute de amenzi în Dâmbovița](./upload/images/1/art_220922_politie.jpg)
În ultimele 24 de ore, principalele misiuni ale polițiștilor au constat în menținerea ordinii și siguranței publice, combaterea faptelor antisociale, creșterea gradului de siguranță rutieră și asigurarea intervenției eficiente la solicitările cetățenilor. La data de 20 septembrie a.c., peste 200 de polițiști din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Dâmbovița au fost angrenați în cadrul a 15 acțiuni punctuale circumscrise menținerii unui climat de ordine și siguranță publică.
Obiectivele polițiștilor au fost menținerea ordinii și liniștii publice, prevenirea și combaterea faptelor ilegale, creșterea gradului de siguranță rutieră și asigurarea intervenției eficiente la solicitările cetățenilor. În cursul zilei de ieri, polițiștii au intervenit la 15 evenimente, dintre care 8 au fost sesizări prin Sistemul Național Unic pentru Apeluri de Urgență. Totodată, au fost semnalate 13 infracțiuni, 5 dintre acestea fiind contra persoanei și 6 contra patrimoniului.
De asemenea, polițiștii au aplicat 239 de sancțiuni contravenționale, în valoare de 37.820 de lei. În urma acțiunilor desfășurate pentru prevenirea accidentelor de circulație, ca măsură complementară, polițiștii rutieri au reținut 6 permise de conducere și au retras 7 certificate de înmatriculare.
Comentarii
sau
AdaugĂŁ comentariul tĂŁu daca nu ai cont facebook
Din aceeaÂși categorie
Importanța identificării candidatului idealUnanimitate... de vară la ședința CJ Dâmbovița
Sprijin pentru centrul pentru vârstnici din Ghergani
Peste 1038 de persoane, implicate în acțiuni anti-drog
Creșterea infracționalității în școlile din Dâmbovița
Crin Antonescu de ce nu?
Inspectoratul Școlar, în colimatorul Prefecturii din cauza examenelor naționale
Primăria Găești, amendată pentru lipsa unui adăpost pentru maidanezi
„Recesiune în piața de metalurgie”
Recalcularea pensiilor, subiect „spinos” pentru vârstnici
Editorial
Importanța identificării candidatului ideal
![](./upload/images/thumbs/1/art_240726_Dan Luca poza noua.jpg)
Resursa umană este capitală în succesul unei afaceri, iar descoperirea talentelor de pe piață este un mecanism cu multe variabile. Desigur, fiecare companie își identifică o metodologie de recrutare, în care sectorul de activitate și poziționarea celui angajat în organigrama operațională dictează regulile jocului.
Scopul acestui material nu este însă de a discuta cele mai... [citește tot...]
Posta redactiei: fii jurnalist !
Fii jurnalist, introdu propriile tale stiri, fotografii, scrisori deschise, sesizari in sectiunea dedicata postei redactiei.
Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica
![Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica](./upload/images/thumbs/1/art_cit_160408_fosa septica ecologica.jpg)