Teme principale
- Actualitati
- Anchete
- Interviuri
- Vox populi
- Politic
- Social
- Economic
- Cultura.Invatamant
- Caleidoscop national
- Panoramic sportiv
- Divertisment
- TV ARTPRESS
Prima paginĂŁ (PDF)
Newsletter
Aboneaza-te pentru a primi buletinul de stiri prin email
12.10.2021 00:17
Ieri, la ședința extraordinară CLM Târgoviște,
Reabilitarea Porții Vânătorilor, votată în unanimitate
*De asemenea, printre cele cinci proiecte aflate pe ordinea de zi a fost și hotărârea care prevedea rectificarea bugetului de venituri și cheltuieli pe anul 2021
Ieri, în Sala de Consiliu a Primăriei Târgoviște, aleșii locali s-au reunit pentru ședința extraordinară a Consiliului Local Municipal. Cele cinci proiecte de pe ordinea de zi au trecut la foc automat, fără să existe vreo intervenție din partea vreunui consilier local. Cel mai important subpunct de pe ordinea de zi a fost unul de maxim interes pentru istoria fostei Cetăți de Scaun. Aceste prevedea aprobarea indicatorilor tehnico-economici pentru obiectivul de investiții „Restaurarea, consolidarea, protecția, conservarea și punerea în valoare a monumentului Poarta Dealul – Vânătorilor”, din vecinătatea Parcului Chindia din Târgoviște. Poarta Dealul - Vânătorilor este un vestigiu medieval ce datează din secolul al XVII-lea și face parte din patrimoniul Curții Domnești. De asemenea, aceasta reprezintă și un punct de atracție turistică, dar de câțiva ani se află în plin proces de degradare.
Astfel, o intervenție de consolidare a Porții Dealul – Vânătorilor este mai mult decât binevenită. Din acest motiv, cei 18 consilieri prezenți astăzi din totalul de 21 nu au stat nicio secondă pe gânduri și au votat în unanimitate acest proiect. De asemenea, dintre cele cinci proiecte aflate pe ordinea de zi au mai fost hotărârea care prevedea rectificarea bugetului de venituri și cheltuieli pe anul 2021 și proiectul pentru aprobarea indicatorilor tehnico – economici pentru obiectivul de investiții ,,Extindere, reabilitare (consolidare, compartimentare), modernizare și echipare Creșa nr.2. Ambele au fost votate în unanimitate de voturi.
Ștefan Khalil
Comentarii
sau
AdaugĂŁ comentariul tĂŁu daca nu ai cont facebook
Din aceeaÂși categorie
Importanța identificării candidatului idealUnanimitate... de vară la ședința CJ Dâmbovița
Sprijin pentru centrul pentru vârstnici din Ghergani
Peste 1038 de persoane, implicate în acțiuni anti-drog
Creșterea infracționalității în școlile din Dâmbovița
Crin Antonescu de ce nu?
Inspectoratul Școlar, în colimatorul Prefecturii din cauza examenelor naționale
Primăria Găești, amendată pentru lipsa unui adăpost pentru maidanezi
„Recesiune în piața de metalurgie”
Recalcularea pensiilor, subiect „spinos” pentru vârstnici
Editorial
Importanța identificării candidatului ideal
Resursa umană este capitală în succesul unei afaceri, iar descoperirea talentelor de pe piață este un mecanism cu multe variabile. Desigur, fiecare companie își identifică o metodologie de recrutare, în care sectorul de activitate și poziționarea celui angajat în organigrama operațională dictează regulile jocului.
Scopul acestui material nu este însă de a discuta cele mai... [citește tot...]
Posta redactiei: fii jurnalist !
Fii jurnalist, introdu propriile tale stiri, fotografii, scrisori deschise, sesizari in sectiunea dedicata postei redactiei.