Teme principale
- Actualitati
- Anchete
- Interviuri
- Vox populi
- Politic
- Social
- Economic
- Cultura.Invatamant
- Caleidoscop national
- Panoramic sportiv
- Divertisment
- TV ARTPRESS
Prima paginĂŁ (PDF)
Newsletter
Aboneaza-te pentru a primi buletinul de stiri prin email
27.02.2024 00:18
Prevenirea accidentelor de circulație pe fondul vitezei excesive, în municipiul Târgoviște,
Razie rutieră cu peste 100 de amenzi
![Razie rutieră cu peste 100 de amenzi](./upload/images/1/art_240227_viteza.jpeg.jpg)
Pe 24 februarie a.c., în intervalul orar 12:00 – 18:00, polițiștii din cadrul Biroului Rutier au organizat o acțiune pe municipiului Tîrgoviște pentru prevenirea și combaterea accidentelor de circulație produse pe fondul vitezei excesive. Astfel, polițiștii au aplicat 121 sancțiuni contravenționale, dintre care 104 pentru nerespectarea regimului legal de viteză și 10 pentru neportul centurii de siguranță.
Valoarea amenzilor se ridică la peste 48.000 de lei. De asemenea, trei șoferi au fost înregistrați de aparatele radar în timp ce rulau cu o viteză care depășea mai mult de 50 km/h viteza maximă admisă pe acel sector de drum. Față de aceștia a fost dispusă și măsura suspendării exercitării dreptului de a conduce autovehicule.
Exemplu: La data de 24 februarie a.c., în jurul orei 14:33, polițiștii din cadrul Biroului Rutier au surprins în trafic un bărbat, de 48 de ani, din comuna Lucieni, în timp ce ar fi condus un autoturism pe strada Petru Cercel, în municipiul Târgoviște, cu o viteză de 109 km/h, pe un sector de drum unde viteza maximă admisă este de 50 de km/h.
Șoferul a fost sancționat contravențional pentru nerespectarea prevederilor O.U.G. nr. 195/2002 privind circulația pe drumurile publice cu amendă în valoare de 1.485 de lei, iar ca măsură complementară, polițiștii i-au reținut permisul de conducere, fiindu-i suspendată exercitarea dreptului de a conduce pe o perioadă de 90 de zile.
Comentarii
sau
AdaugĂŁ comentariul tĂŁu daca nu ai cont facebook
Din aceeaÂși categorie
Importanța identificării candidatului idealUnanimitate... de vară la ședința CJ Dâmbovița
Sprijin pentru centrul pentru vârstnici din Ghergani
Peste 1038 de persoane, implicate în acțiuni anti-drog
Creșterea infracționalității în școlile din Dâmbovița
Crin Antonescu de ce nu?
Inspectoratul Școlar, în colimatorul Prefecturii din cauza examenelor naționale
Primăria Găești, amendată pentru lipsa unui adăpost pentru maidanezi
„Recesiune în piața de metalurgie”
Recalcularea pensiilor, subiect „spinos” pentru vârstnici
Editorial
Importanța identificării candidatului ideal
![](./upload/images/thumbs/1/art_240726_Dan Luca poza noua.jpg)
Resursa umană este capitală în succesul unei afaceri, iar descoperirea talentelor de pe piață este un mecanism cu multe variabile. Desigur, fiecare companie își identifică o metodologie de recrutare, în care sectorul de activitate și poziționarea celui angajat în organigrama operațională dictează regulile jocului.
Scopul acestui material nu este însă de a discuta cele mai... [citește tot...]
Posta redactiei: fii jurnalist !
Fii jurnalist, introdu propriile tale stiri, fotografii, scrisori deschise, sesizari in sectiunea dedicata postei redactiei.
Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica
![Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica](./upload/images/thumbs/1/art_cit_160408_fosa septica ecologica.jpg)