Teme principale
- Actualitati
- Anchete
- Interviuri
- Vox populi
- Politic
- Social
- Economic
- Cultura.Invatamant
- Caleidoscop national
- Panoramic sportiv
- Divertisment
- TV ARTPRESS
Prima paginĂŁ (PDF)
Newsletter
Aboneaza-te pentru a primi buletinul de stiri prin email
20.11.2023 00:08
Liga a 3-a. CS Blejoi - FC Pucioasa 2-0 (0-0)
Pucioasa, al doilea eșec consecutiv
![Pucioasa, al doilea eșec consecutiv](./upload/images/1/art_231120_pucioasa.jpeg.jpg)
* Echipa de pe Patrana are 18 puncte după 13 etape și ocupă locul 5, la un singur punct în spatele locului 4, pe care se clasează în prezent Dunărea Giurgiu
FC Pucioasa a jucat în deplasare, pe terenul formației CS Blejoi, în cadrul etapei cu numărul 13 din această stagiune a Ligii a 3-a. Moralul elevilor lui Sică Bârdeș nu era unul bun, pentru că echipa dâmbovițeană venea după o înfrângere surprinzătoare cu Tricolorul Breaza. Pentru meciul de la Blejoi, Bârdeș a ales următoarea echipă de start: Ghițescu - Brătucu, Marina, Vasilescu, Diță - Samoilă, Petre, Dragnea - Enache, Calofir, Ioniță, iar pe parcurs au mai intrat Croitoru, Serafim și Călin. Pe terenul formației care ocupă locul secund în Seria C4, FC Pucioasa a rezistat mai bine de 80 de minute.
Pucioasa se îndrepta către un punct important, însă gazdele au deschis scorul prin Dragoș Mănescu, în minutul 83, iar Ionuț Serban a stabilit scorul final, 2-0, din penalty, în minutul 87. FC Pucioasa are 18 puncte după 13 etape și ocupă locul 5, la un singur punct în spatele locului 4, pe care se clasează în prezent Dunărea Giurgiu. Pentru echipa pregătită de Sică Bârdeș urmează un meci pe teren propriu, cu CSO Plopeni, echipa de pe locul 6, cu 17 puncte. În tur s-a impus Pucioasa cu 2-1.
Foto: CSO Blejoi
Cosmin Sava
Comentarii
sau
AdaugĂŁ comentariul tĂŁu daca nu ai cont facebook
Din aceeaÂși categorie
S-a stabilit programul Cupei RomânieiUnele motivate, altele hazardate
Mesajul lui Boriga, după despărțirea de Chindia
Au prins finale la Cupa României
Victorie la scor de tenis
S-au jucat finalele Fazei Regionale
România la Jocurile Olimpice
Flacăra a început pregătirile pentru noua stagiune
Să fie Ghergu salvatorul Chindiei?
Antrenament în Bucegi
Editorial
Importanța identificării candidatului ideal
![](./upload/images/thumbs/1/art_240726_Dan Luca poza noua.jpg)
Resursa umană este capitală în succesul unei afaceri, iar descoperirea talentelor de pe piață este un mecanism cu multe variabile. Desigur, fiecare companie își identifică o metodologie de recrutare, în care sectorul de activitate și poziționarea celui angajat în organigrama operațională dictează regulile jocului.
Scopul acestui material nu este însă de a discuta cele mai... [citește tot...]
Posta redactiei: fii jurnalist !
Fii jurnalist, introdu propriile tale stiri, fotografii, scrisori deschise, sesizari in sectiunea dedicata postei redactiei.
Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica
![Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica](./upload/images/thumbs/1/art_cit_160408_fosa septica ecologica.jpg)