Teme principale
- Actualitati
- Anchete
- Interviuri
- Vox populi
- Politic
- Social
- Economic
- Cultura.Invatamant
- Caleidoscop national
- Panoramic sportiv
- Divertisment
- TV ARTPRESS
Prima paginĂŁ (PDF)
Newsletter
Aboneaza-te pentru a primi buletinul de stiri prin email
13.03.2023 00:17
Continuă activitățile informativ-preventive
Polițiștii, la școală
![Polițiștii, la școală](./upload/images/1/art_230313_CAPC 1.jpeg.jpg)
*Polițiștii au discutat cu cei mici despre faptele de violență sau bullying și modalitățile de prevenire a acestora
Polițiștii din cadrul Biroului Siguranță Școlară, alături de polițiștii de la Serviciul Rutier și Compartimentul de analiză și Prevenire a Criminalității, au organizat, în data de 9 martie a.c., o activitate informativ preventivă, la Școala Gimnazială „Matei Basarab” din municipiul Târgoviște.
Polițiștii au discutat cu cei mici despre faptele de violență sau bullying și modalitățile de prevenire a acestora. Pe lângă discuțiile inițiate pentru prevenirea victimizării minorilor, polițiștii au urmărit și formarea în rândul școlarilor a unui comportament rutier responsabil, bazat pe cunoașterea și respectarea regulilor de circulație.
În plus, pe un traseu special amenajat, cei mici au avut posibilitatea de a exersa alături de polițiști regulile de circulație. De asemenea, polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Moreni au fost alături de elevii de la Școala Generală nr. 4 din Moreni, unde au răspuns întrebărilor copiilor și au discutat cu aceștia despre prevenirea faptelor de bully-ing sau violență.
În cadrul activității elevii au avut și posibilitatea de vedea dotarea și echipamentele polițiștilor. Astfel de activități vor fi organizate în continuare, siguranța copiilor fiind o prioritate a polițiștilor.
Comentarii
sau
AdaugĂŁ comentariul tĂŁu daca nu ai cont facebook
Din aceeaÂși categorie
Importanța identificării candidatului idealUnanimitate... de vară la ședința CJ Dâmbovița
Sprijin pentru centrul pentru vârstnici din Ghergani
Peste 1038 de persoane, implicate în acțiuni anti-drog
Creșterea infracționalității în școlile din Dâmbovița
Crin Antonescu de ce nu?
Inspectoratul Școlar, în colimatorul Prefecturii din cauza examenelor naționale
Primăria Găești, amendată pentru lipsa unui adăpost pentru maidanezi
„Recesiune în piața de metalurgie”
Recalcularea pensiilor, subiect „spinos” pentru vârstnici
Editorial
Importanța identificării candidatului ideal
![](./upload/images/thumbs/1/art_240726_Dan Luca poza noua.jpg)
Resursa umană este capitală în succesul unei afaceri, iar descoperirea talentelor de pe piață este un mecanism cu multe variabile. Desigur, fiecare companie își identifică o metodologie de recrutare, în care sectorul de activitate și poziționarea celui angajat în organigrama operațională dictează regulile jocului.
Scopul acestui material nu este însă de a discuta cele mai... [citește tot...]
Posta redactiei: fii jurnalist !
Fii jurnalist, introdu propriile tale stiri, fotografii, scrisori deschise, sesizari in sectiunea dedicata postei redactiei.
Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica
![Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica](./upload/images/thumbs/1/art_cit_160408_fosa septica ecologica.jpg)