Teme principale
- Actualitati
- Anchete
- Interviuri
- Vox populi
- Politic
- Social
- Economic
- Cultura.Invatamant
- Caleidoscop national
- Panoramic sportiv
- Divertisment
- TV ARTPRESS
Prima paginĂŁ (PDF)
Newsletter
Aboneaza-te pentru a primi buletinul de stiri prin email
01.02.2023 00:19
Ieri, în prima ședință ordinară din acest an, Consiliul Local Municipal a votat pentru...
Parc fotovoltaic în municipiul Târgoviște
*Primarul Daniel Cristian Stan le-a transmis aleșilor locali că este un proiect important pentru zona de iluminat public din Târgoviște
Ieri, Consiliul Local Municipal Târgoviște (CLM) s-a întrunit pentru ședința ordinară a lunii ianuarie, prima din acest an. Unul dintre proiectele importante aflate pe ordinea de zi l-a reprezentat obiectivul de investiții privind „Creșterea nivelului de independență energetică a municipiului Târgoviște, prin crearea unui parc fotovoltaic, pe strada Calea Ialomiței”. Înainte să fie supus spre aprobare, primarul Daniel Cristian Stan le-a transmis aleșilor locali că este un proiect important pentru zona de iluminat public din Târgoviște.
„Țin să precizez că este o investiți importantă pentru orașul nostru. Este un proiect cu o finanțare europeană și ne-ar ajuta, mai ales pe zona de iluminat public. Ar fi o problemă cu zona de la Taxe și impozite, cu parcarea de acolo, trebuie rezolvat, este sistematizată întreaga zonă. Totuși, ar fi un pas înainte pentru dezvoltarea municipiului Târgoviște, chiar dacă implică mai câteva eforturi”, a transmis primarul Daniel Cristian Stan în cadrul ședinței.
Niciunul dintre consilierii locali nu a avut vreo întrebare sau vreo completare asupra proiectului de hotărâre. Astfel, acesta a fost votat de cei 20 de consilieri în unanimitate. Ședința a fost condusă de reprezentantul Partidului Social Democrat, Andrei Tudora, care este și președinte al TSD Dâmbovița.
Ștefan Khalil
Comentarii
sau
AdaugĂŁ comentariul tĂŁu daca nu ai cont facebook
Din aceeaÂși categorie
Importanța identificării candidatului idealUnanimitate... de vară la ședința CJ Dâmbovița
Sprijin pentru centrul pentru vârstnici din Ghergani
Peste 1038 de persoane, implicate în acțiuni anti-drog
Creșterea infracționalității în școlile din Dâmbovița
Crin Antonescu de ce nu?
Inspectoratul Școlar, în colimatorul Prefecturii din cauza examenelor naționale
Primăria Găești, amendată pentru lipsa unui adăpost pentru maidanezi
„Recesiune în piața de metalurgie”
Recalcularea pensiilor, subiect „spinos” pentru vârstnici
Editorial
Importanța identificării candidatului ideal
Resursa umană este capitală în succesul unei afaceri, iar descoperirea talentelor de pe piață este un mecanism cu multe variabile. Desigur, fiecare companie își identifică o metodologie de recrutare, în care sectorul de activitate și poziționarea celui angajat în organigrama operațională dictează regulile jocului.
Scopul acestui material nu este însă de a discuta cele mai... [citește tot...]
Posta redactiei: fii jurnalist !
Fii jurnalist, introdu propriile tale stiri, fotografii, scrisori deschise, sesizari in sectiunea dedicata postei redactiei.