Teme principale
- Actualitati
- Anchete
- Interviuri
- Vox populi
- Politic
- Social
- Economic
- Cultura.Invatamant
- Caleidoscop national
- Panoramic sportiv
- Divertisment
- TV ARTPRESS
Prima paginĂŁ (PDF)
Newsletter
Aboneaza-te pentru a primi buletinul de stiri prin email
04.12.2023 00:17
Președintele CJD, Corneliu Ștefan, prezent la cea de-a 158-a sesiune plenară, de la Bruxelles
Județul Dâmbovița, reprezentat la Comitetului European al Regiunilor
![Județul Dâmbovița, reprezentat la Comitetului European al Regiunilor](./upload/images/1/art_231204_CJD VIZITA BRUXELESS 2.jpeg.jpg)
*Discuțiile au vizat și finanțările nerambursabile viitoare, după 2027 *„Am avut deosebita plăcere de a participa la recepția dedicată Zilei Naționale a României”, a declarant președintele Consiliului Județean Dâmbovița, Corneliu Ștefan
Președintele Consiliului Județean Dâmbovița, Corneliu Ștefan, a participat, în urmă cu câteva zile, la cea de-a 158-a sesiune plenară a Comitetului European al Regiunilor, eveniment care a avut loc la Bruxelles. Una dintre temele abordate în cadrul discuțiilor a vizat și finanțările nerambursabile viitoare, care urmează să se deruleze din anul 2027, subiect de mare interes pentru administrațiile locale și județene din țara noastră.
„Alături de colegi din mai multe administrații publice, am participat la discuțiile din aceste zile cu teme și subiecte care vor avea efecte, sunt convins eu benefice, la nivelul tuturor consiliilor județene și primăriilor din întreaga țară, fie că ne referim la finanțările nerambursabile după 2027, fie că ne referim la măsurile ce vor asigura un model de dezvoltare economic și social pentru toate țările membre. De asemenea, am avut deosebita plăcere de a participa la recepția dedicată Zilei Naționale a României. Cu această ocazie, le-am urat un sincer «La Mulți Ani» tuturor celor prezenți la această întâlnire, dar și românilor care lucrează în administrația europeană”, a transmis președintele CJD, Corneliu Ștefan.
Violeta Stanciu
Comentarii
sau
AdaugĂŁ comentariul tĂŁu daca nu ai cont facebook
Din aceeaÂși categorie
Importanța identificării candidatului idealUnanimitate... de vară la ședința CJ Dâmbovița
Sprijin pentru centrul pentru vârstnici din Ghergani
Peste 1038 de persoane, implicate în acțiuni anti-drog
Creșterea infracționalității în școlile din Dâmbovița
Crin Antonescu de ce nu?
Inspectoratul Școlar, în colimatorul Prefecturii din cauza examenelor naționale
Primăria Găești, amendată pentru lipsa unui adăpost pentru maidanezi
„Recesiune în piața de metalurgie”
Recalcularea pensiilor, subiect „spinos” pentru vârstnici
Editorial
Importanța identificării candidatului ideal
![](./upload/images/thumbs/1/art_240726_Dan Luca poza noua.jpg)
Resursa umană este capitală în succesul unei afaceri, iar descoperirea talentelor de pe piață este un mecanism cu multe variabile. Desigur, fiecare companie își identifică o metodologie de recrutare, în care sectorul de activitate și poziționarea celui angajat în organigrama operațională dictează regulile jocului.
Scopul acestui material nu este însă de a discuta cele mai... [citește tot...]
Posta redactiei: fii jurnalist !
Fii jurnalist, introdu propriile tale stiri, fotografii, scrisori deschise, sesizari in sectiunea dedicata postei redactiei.
Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica
![Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica](./upload/images/thumbs/1/art_cit_160408_fosa septica ecologica.jpg)