Teme principale
- Actualitati
- Anchete
- Interviuri
- Vox populi
- Politic
- Social
- Economic
- Cultura.Invatamant
- Caleidoscop national
- Panoramic sportiv
- Divertisment
- TV ARTPRESS
Prima paginĂŁ (PDF)
Newsletter
Aboneaza-te pentru a primi buletinul de stiri prin email
17.01.2023 00:09
Munca depusă a fost răsplătită
Ionuț Munteanu, mândru de elevii săi
![Ionuț Munteanu, mândru de elevii săi](./upload/images/1/art_230117_munteanu.jpeg.jpg)
* În cadrul competițiilor naționale, karatiștii de la CS Târgoviște au obținut 63 de medalii, iar în afara granițelor țării noastre, au cucerit 11 medalii
Anul 2022 a fost unul perfect pentru Ionuț Munteanu. Antrenor de karate, în cadrul Clubului Sportiv Târgoviște, acesta a avut destule motive de mândrie pe parcursul anului trecut, ținând cont de faptul că elevii săi au obținut 74 de medalii. În cadrul competițiilor naționale, sportivii de la CS Târgoviște au obținut 63 de medalii, iar în afara granițelor țării noastre, au cucerit 11 medalii. Dintre cele 74 de medalii cucerite, 10 au fost de aur, 23 de argint și 41 de bronz. În urma acestor rezultate, Ionuț Munteanu a fost desemnat Antrenorul anului la sporturile neolimpice.
Multă muncă, secretul succesului
„Karate-ul începe prin muncă și perseverență, se termină prin modestie și respect. Încercăm să fim printre primii, să muncim cât mai mult, să ne autodepășim. Avem grupe separate de vârstă. facem selecție, pe grupe de inițiere, de avansați și de performanță. Avem mereu solicitări, mulți doresc să vină la CS Târgoviște. Avem noroc și cu un club privat, un proiect al meu și al lui Cristian Mihăieș de acum 9 ani, Yama Sport Club, de acolo selectăm sportivii pentru CS Târgoviște. Cei mai buni de acolo, care își doresc să facă performanță, vin la CS Târgoviște. Ștefania Huiu este un produs al acestui club”, a spus Munteanu.
E nevoie de mai multă susținere
Chiar dacă CS Târgoviște este aproape de secția de karate, antrenorul consideră că pentru a trece la următorul nivel, este nevoie de mai multă susținere, din extern. „Ștefania a avut un sponsor care a susținut-o, cu ajutorul lui a reușit să meargă la aceste turnee. Am mai avut o susținere din redirecționarea celor 3,5% din impozitul pe venit, și cam atât. Efortul este destul de mare, atât din partea mea, cât și a lor. Anul trecut a fost mai greu, dar clubul ne-a asigurat deplasările la competițiile oficiale, taxă de participare, masă, transport, chiar ne-a pus la dispoziție microbuzul și la anumite cupe de verificare. Contează acest sprijin. Sunt conștient de bugetul clubului, de ce ne oferă Ministerul. Noi ne organizăm pentru a putea participa la anumite competiții și din surse externe. Sportul acesta este unul scump, cu cât urci mai mult spre performanță, devine mai scump. Clubul nu mai poate să-ți ofere la un moment dat un echipament omologat la nivel mondial. Este 150 de euro, cel puțin, un kimono, plus alte accesorii care se uzează tot timpul. Clubul ne-a mai asigurat și medicație, vitaminizare, în limita bugetului, pentru câțiva sportivi de performanță”.
Cosmin Sava
Comentarii
sau
AdaugĂŁ comentariul tĂŁu daca nu ai cont facebook
Din aceeaÂși categorie
S-a stabilit programul Cupei RomânieiUnele motivate, altele hazardate
Mesajul lui Boriga, după despărțirea de Chindia
Au prins finale la Cupa României
Victorie la scor de tenis
S-au jucat finalele Fazei Regionale
România la Jocurile Olimpice
Flacăra a început pregătirile pentru noua stagiune
Să fie Ghergu salvatorul Chindiei?
Antrenament în Bucegi
Editorial
Importanța identificării candidatului ideal
![](./upload/images/thumbs/1/art_240726_Dan Luca poza noua.jpg)
Resursa umană este capitală în succesul unei afaceri, iar descoperirea talentelor de pe piață este un mecanism cu multe variabile. Desigur, fiecare companie își identifică o metodologie de recrutare, în care sectorul de activitate și poziționarea celui angajat în organigrama operațională dictează regulile jocului.
Scopul acestui material nu este însă de a discuta cele mai... [citește tot...]
Posta redactiei: fii jurnalist !
Fii jurnalist, introdu propriile tale stiri, fotografii, scrisori deschise, sesizari in sectiunea dedicata postei redactiei.
Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica
![Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica](./upload/images/thumbs/1/art_cit_160408_fosa septica ecologica.jpg)