Teme principale
- Actualitati
- Anchete
- Interviuri
- Vox populi
- Politic
- Social
- Economic
- Cultura.Invatamant
- Caleidoscop national
- Panoramic sportiv
- Divertisment
- TV ARTPRESS
Prima paginĂŁ (PDF)
Newsletter
Aboneaza-te pentru a primi buletinul de stiri prin email
16.03.2023 00:09
Victorii la volei
CSȘ Târgoviște obține rezultate bune
![CSȘ Târgoviște obține rezultate bune](./upload/images/1/art_230316_volei.jpeg.jpg)
* Echipele de volei conduse de Ion Atanasiu au reușit o dublă victorie, la Champions Sibiu și LPS Bihorul Oradea
Clubul Sportiv Școlar Târgoviște a disputat săptămâna trecută două partide la volei feminin. În Campionatul Național de Cadete, echipa condusă de Ion Atanasiu a evoluat în deplasare, împotriva celor de la Champions Sibiu, reușind să se impună cu 3-0. Primul set a fost câștigat cu 25-14, în actul secund formația târgovișteană s-a impus cu 25-9, iar în ultima parte a jocului CSȘ a câștigat cu 25-12.
În Campionatul Național de Junioare, formația târgovișteană a avut un meci mult mai dificil, cu LPS Bihorul Oradea, reușind să se impună la limită, 3-2. Echipa gazdă a câștigat primul set, 25-19, însă CSȘ Târgoviște a restabilit egalitatea după actul secund, câștigat cu 25-22. Formația orădeană s-a impus în sfertul trei cu 25-17, dar echipa lui Atanasiu le-a câștigat pe următoarele două, 25-18 și 15-11, reușind astfel să își adjudece jocul.
Fără înfrângere la fotbal
La fotbal, în Campionatul Județean U15, echipa condusă de Cosmin Toboșaru a învins pe FC Găești cu 5-1, după ce la pauză a avut avantaj minim. Stoiculescu, Șerban, Grozoiu, Lazăr și Moiceanu au marcat golurile formației târgoviștene. La U13, sub comanda lui Eduard Prisăcaru, CSȘ Târgoviște a remizat cu Urban Titu, 2-2, după ce la pauză scorul a fost 1-1. Ambele goluri ale Clubului Sportiv Școlar au fost reușite de Zamfirache.
Cosmin Sava
Comentarii
sau
AdaugĂŁ comentariul tĂŁu daca nu ai cont facebook
Din aceeaÂși categorie
S-a stabilit programul Cupei RomânieiUnele motivate, altele hazardate
Mesajul lui Boriga, după despărțirea de Chindia
Au prins finale la Cupa României
Victorie la scor de tenis
S-au jucat finalele Fazei Regionale
România la Jocurile Olimpice
Flacăra a început pregătirile pentru noua stagiune
Să fie Ghergu salvatorul Chindiei?
Antrenament în Bucegi
Editorial
Importanța identificării candidatului ideal
![](./upload/images/thumbs/1/art_240726_Dan Luca poza noua.jpg)
Resursa umană este capitală în succesul unei afaceri, iar descoperirea talentelor de pe piață este un mecanism cu multe variabile. Desigur, fiecare companie își identifică o metodologie de recrutare, în care sectorul de activitate și poziționarea celui angajat în organigrama operațională dictează regulile jocului.
Scopul acestui material nu este însă de a discuta cele mai... [citește tot...]
Posta redactiei: fii jurnalist !
Fii jurnalist, introdu propriile tale stiri, fotografii, scrisori deschise, sesizari in sectiunea dedicata postei redactiei.
Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica
![Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica](./upload/images/thumbs/1/art_cit_160408_fosa septica ecologica.jpg)