Teme principale
- Actualitati
- Anchete
- Interviuri
- Vox populi
- Politic
- Social
- Economic
- Cultura.Invatamant
- Caleidoscop national
- Panoramic sportiv
- Divertisment
- TV ARTPRESS
Prima paginĂŁ (PDF)
Newsletter
Aboneaza-te pentru a primi buletinul de stiri prin email
23.04.2024 00:11
La Liga a 4-a
Ziduri egalează pe Titu
![Ziduri egalează pe Titu](./upload/images/1/art_240423_L4.jpeg.jpg)
* Gura Șuții speră să intre în lupta pentru promovare, având de recuperat 4 puncte față de primele clasate
Doar Fieni și Ziduri câștigă pe teren propriu, într-o etapă în care oaspeții reușesc trei victorii, prin Voinești, Gura Șuții și Brezoaele. Alte trei jocuri se încheie la egalitate. Roberto Ziduri a egalat din nou la puncte liderul Urban Titu, care a remizat la Crevedia, cu Burduca. Gura Șuții se apropie la 4 puncte de primele clasate și încă mai speră la locul 1. Potlogi și Voinești au duel direct pentru următoarele poziții de sub podium, după care notăm un pluton cu echipe liniștite, precum Braniștea, Urziceanca, Șuța Seacă, Burduca și Fieni. Răzvad și Moroeni încă nu-s sigure de supreviețuire. Brezoaele obține puncte uriașe, distanțându-se puțin de Unirea Bucșani și Tătărani, care remizează între ele. Ocnița pierde stâns la Ziduri, semn că nu renunță la luptă.
Rezultatele etapei: FC Potlogi - Viitorul Voinești 1-3, Unirea Bucșani - Voința Tătărani 1-1, Flacăra Șuța Seacă - Recolta Gura Șuții 0-3, Străjerii Răzvad - AFC Brezoaele 0-2, CSM Fieni - Libertatea Urziceanca 3-1, Roberto Ziduri - Viitorul Ocnița 3-1, ACS Burduca - Urban Titu 0-0, Săgeata Braniștea - Bradul Moroeni 2-2. Etapa viitoare, sâmbătă, ora 11.00: Braniștea - Potlogi, Moroeni - Burduca, Titu - Ziduri, Ocnița - Fieni, Urziceanca - Răzvad, Brezoaele - Șuța Seacă, Gura Șuții - Bucșani, Tătărani - Voinești.
Burduca și Răzvad, în duel direct la Juniori U19
Gazdele sunt superioare la Juniori U19, grație succeselor obținute de Potlogi, Șuța Seacă, Răzvad, Fieni, Ziduri și Burduca. Doar Tătărani câștigă în deplasare, în timp ce Moroeni pleacă neînvinsă de la Braniștea. ACS Burduca și Străjerii Răzvad rămân în luptă directă pentru supremație, în timp ce Potlogi își asigură, la rându-i, un loc pe podium. Brezoaele, Ocnița și Unirea Bucșani sunt pe ultimele poziții.
Rezultatele etapei: FC Potlogi - Viitorul Voinești 6-1, Unirea Bucșani - Voința Tătărani 0-2, Flacăra Șuța Seacă - Recolta Gura Șuții 2-0, Străjerii Răzvad - AFC Brezoaele 20-0, CSM Fieni - Libertatea Urziceanca 6-3, Roberto Ziduri - Viitorul Ocnița 4-0, ACS Burduca - Urban Titu 3-1, Săgeata Braniștea - Bradul Moroeni 1-1.
C.M.
Comentarii
sau
AdaugĂŁ comentariul tĂŁu daca nu ai cont facebook
Din aceeaÂși categorie
S-a stabilit programul Cupei RomânieiUnele motivate, altele hazardate
Mesajul lui Boriga, după despărțirea de Chindia
Au prins finale la Cupa României
Victorie la scor de tenis
S-au jucat finalele Fazei Regionale
România la Jocurile Olimpice
Flacăra a început pregătirile pentru noua stagiune
Să fie Ghergu salvatorul Chindiei?
Antrenament în Bucegi
Editorial
Importanța identificării candidatului ideal
![](./upload/images/thumbs/1/art_240726_Dan Luca poza noua.jpg)
Resursa umană este capitală în succesul unei afaceri, iar descoperirea talentelor de pe piață este un mecanism cu multe variabile. Desigur, fiecare companie își identifică o metodologie de recrutare, în care sectorul de activitate și poziționarea celui angajat în organigrama operațională dictează regulile jocului.
Scopul acestui material nu este însă de a discuta cele mai... [citește tot...]
Posta redactiei: fii jurnalist !
Fii jurnalist, introdu propriile tale stiri, fotografii, scrisori deschise, sesizari in sectiunea dedicata postei redactiei.
Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica
![Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica](./upload/images/thumbs/1/art_cit_160408_fosa septica ecologica.jpg)