Teme principale
- Actualitati
- Anchete
- Interviuri
- Vox populi
- Politic
- Social
- Economic
- Cultura.Invatamant
- Caleidoscop national
- Panoramic sportiv
- Divertisment
- TV ARTPRESS
Prima paginĂŁ (PDF)
Newsletter
Aboneaza-te pentru a primi buletinul de stiri prin email
20.03.2023 00:09
La Liga a 4-a
Ziduri câștigă derby-ul cu Voinești
![Ziduri câștigă derby-ul cu Voinești](./upload/images/1/art_230320_L4.jpeg.jpg)
* Lider rămâne Recolta Gura Șuții, care s-a impus cu 5-1 la Unirea Ungureni
Un singurul meci au câștigat gazdele în ultima etapă la Liga a 4-a, prin Șuța Seacă, altfel au fost patru succese ale oaspeților, reușite de Gura Șuții, Ziduri, Răzvad și Moroeni, plus trei remize. A fost o rundă în care au marcat toate cele 16 competitoare. Lupta pentru supremație se dă sezonul acesta între două echipe, Recolta Gura Șuții și Roberto Ziduri. Pentru un onorant loc pe podium mai aspiră Voinești, Străjerii, Titu, Potlogi și Fieni. Foarte intens se joacă în partea inferioară a ierarhiei.
Ungureni și Crețu ocupă, în acest moment, poziții direct retrogradabile, în timp ce Gloria Bucșani și Brezoaele sunt pe locuri de baraj. Colacu, Șuța Seacă și Unirea Bucșani rămân și ele în gardă. Rezultatele etapei: Viitorul Voinești – Roberto Ziduri 1-3, Gloria Bucșani – CSM Fieni 2-2, Unirea Ungureni – Recolta Gura Șuții 2-5, Voința Crețu – Bradul Moroeni 1-2, Unirea Bucșani – FC Potlogi 2-2, Urban Titu – Străjerii Răzvad 1-2, Steagu Roșu Colacu – AFC Brezoaele 1-1, Flacăra Șuța Seacă – ACS Burduca 5-3.
Liderul Străjerii Răzvad pierde la Juniori U19
Oaspeții au fost mai buni și la Juniori U19, unde au bifat cinci succese. Doar două meciuri au aparținut gazdelor, în timp ce un joc s-a încheiat nedecis. Etapa a 18-a a adus și prima înfrângere pentru liderul Străjerii Răzvad, de care au profitat principalele urmăritoare, Potlogi, Gura Șuții și Colacu. Rezultatele etapei: Viitorul Voinești – Roberto Ziduri 0-3, Gloria Bucșani – CSM Fieni 1-9, Unirea Ungureni – Recolta Gura Șuții 2-5, Voința Crețu – Bradul Moroeni 0-0, Unirea Bucșani – FC Potlogi 1-10, Urban Titu – Străjerii Răzvad 1-0, Steagu Roșu Colacu – AFC Brezoaele 3-2, Flacăra Șuța Seacă – ACS Burduca 0-3.
C.M.
Comentarii
sau
AdaugĂŁ comentariul tĂŁu daca nu ai cont facebook
Din aceeaÂși categorie
S-a stabilit programul Cupei RomânieiUnele motivate, altele hazardate
Mesajul lui Boriga, după despărțirea de Chindia
Au prins finale la Cupa României
Victorie la scor de tenis
S-au jucat finalele Fazei Regionale
România la Jocurile Olimpice
Flacăra a început pregătirile pentru noua stagiune
Să fie Ghergu salvatorul Chindiei?
Antrenament în Bucegi
Editorial
Importanța identificării candidatului ideal
![](./upload/images/thumbs/1/art_240726_Dan Luca poza noua.jpg)
Resursa umană este capitală în succesul unei afaceri, iar descoperirea talentelor de pe piață este un mecanism cu multe variabile. Desigur, fiecare companie își identifică o metodologie de recrutare, în care sectorul de activitate și poziționarea celui angajat în organigrama operațională dictează regulile jocului.
Scopul acestui material nu este însă de a discuta cele mai... [citește tot...]
Posta redactiei: fii jurnalist !
Fii jurnalist, introdu propriile tale stiri, fotografii, scrisori deschise, sesizari in sectiunea dedicata postei redactiei.
Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica
![Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica](./upload/images/thumbs/1/art_cit_160408_fosa septica ecologica.jpg)