Teme principale
- Actualitati
- Anchete
- Interviuri
- Vox populi
- Politic
- Social
- Economic
- Cultura.Invatamant
- Caleidoscop national
- Panoramic sportiv
- Divertisment
- TV ARTPRESS
Prima paginĂŁ (PDF)
Newsletter
Aboneaza-te pentru a primi buletinul de stiri prin email
18.04.2024 00:08
După ce Ziduri a remizat la Urziceanca
Urban Titu se desprinde la Liga a 4-a
![Urban Titu se desprinde la Liga a 4-a](./upload/images/1/art_240418_L4.jpg)
* Vor lupta pentru evitarea retrogradării Brezoaele, Bucșani, Tătărani și Ocnița, ultima preluând „lanterna roșie”
C.M.
O etapă cu cifre echilibrate în etapa intermediară de la Liga a 4-a. Gazdele bifează trei victorii (Moroeni, Titu și Gura Șuții), oaspeții câștigă, la rându-le, trei jocuri (Burduca, Fieni, Bucșani), iar două partide se termină nedecis, la Urziceanca și Tătărani. Urban Titu se distanțează de 2 puncte în fruntea clasamentului, după ce Roberto Ziduri ratează victoria în minutul 90+6. Recolta Gura Șuții încă mai speră să-și apere titlul județean. Potlogi, Voinești și Braniștea rămân pe loc, după care vin echipe care acumulează puncte în această rundă, precum Urziceanca, Șuța Seacă, Burduca sau Fieni. Și Răzvad e scăpată de griji. Moroeni obține o victorie importantă, prin care se desprinde probabil decisiv de zona minată. Vor lupta pentru evitarea retrogradării Brezoaele, Bucșani, Tătărani și Ocnița, ultima preluând „lanterna roșie”. Rezultatele etapei: Bradul Moroeni - FC Potlogi 3-2, Urban Titu - Săgeata Braniștea 1-0, Viitorul Ocnița - ACS Burduca 1-4, Libertatea Urziceanca - Roberto Ziduri 1-1, AFC Brezoaele - CSM Fieni 0-1, Recolta Gura Șuții - Străjerii Răzvad 3-0, Voința Tătărani - Flacăra Șuța Seacă 1-1, Viitorul Voinești - Unirea Bucșani 2-5.
Burduca și Răzvad vor titlul județean la Juniori U19
Oaspeții sunt superiori la Juniori U19, grație victoriilor obținute de Potlogi, Burduca, Ziduri, Fieni, Răzvad și Șuța Seacă. Chiar și Bucșani obține un punct la Voinești. Doar Titu se impune pe teren propriu. ACS Burduca, Străjerii Răzvad și FC Potlogi își respectă blazonul de echipe fruntașe, acumulând încă 3 puncte. Brezoaele, Ocnița și Unirea Bucșani sunt pe ultimele poziții. Rezultatele etapei; Bradul Moroeni - FC Potlogi 0-2, Urban Titu - Săgeata Braniștea 4-2, Viitorul Ocnița - ACS Burduca 0-6, Libertatea Urziceanca - Roberto Ziduri 4-8, AFC Brezoaele - CSM Fieni 3-8, Recolta Gura Șuții - Străjerii Răzvad 1-16, Voința Tătărani - Flacăra Șuța Seacă 1-3, Viitorul Voinești - Unirea Bucșani 1-1. Etapa viitoare, sâmbătă: Potlogi - Voinești, Bucșani - Tătărani, Șuța Seacă - Gura Șuții, Răzvad - Brezoaele, Fieni - Urziceanca, Ziduri - Ocnița, Burduca - Titu, Braniștea - Moroeni.
Comentarii
sau
AdaugĂŁ comentariul tĂŁu daca nu ai cont facebook
Din aceeaÂși categorie
S-a stabilit programul Cupei RomânieiUnele motivate, altele hazardate
Mesajul lui Boriga, după despărțirea de Chindia
Au prins finale la Cupa României
Victorie la scor de tenis
S-au jucat finalele Fazei Regionale
România la Jocurile Olimpice
Flacăra a început pregătirile pentru noua stagiune
Să fie Ghergu salvatorul Chindiei?
Antrenament în Bucegi
Editorial
Importanța identificării candidatului ideal
![](./upload/images/thumbs/1/art_240726_Dan Luca poza noua.jpg)
Resursa umană este capitală în succesul unei afaceri, iar descoperirea talentelor de pe piață este un mecanism cu multe variabile. Desigur, fiecare companie își identifică o metodologie de recrutare, în care sectorul de activitate și poziționarea celui angajat în organigrama operațională dictează regulile jocului.
Scopul acestui material nu este însă de a discuta cele mai... [citește tot...]
Posta redactiei: fii jurnalist !
Fii jurnalist, introdu propriile tale stiri, fotografii, scrisori deschise, sesizari in sectiunea dedicata postei redactiei.
Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica
![Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica](./upload/images/thumbs/1/art_cit_160408_fosa septica ecologica.jpg)