Teme principale
- Actualitati
- Anchete
- Interviuri
- Vox populi
- Politic
- Social
- Economic
- Cultura.Invatamant
- Caleidoscop national
- Panoramic sportiv
- Divertisment
- TV ARTPRESS
Prima paginĂŁ (PDF)
Newsletter
Aboneaza-te pentru a primi buletinul de stiri prin email
16.05.2024 00:09
Cu două etape înainte de final
Urban Titu este noua campioană a județului
![Urban Titu este noua campioană a județului](./upload/images/1/art_240516_titu.jpeg.jpg)
* Echipa antrenată de Marian Vătavu va reprezenta județul la barajul de promovare în Liga a 3-a, unde va întâlni campioana din Dolj
O etapă completă în etapa intermediară de la Liga a 4-a, cu patru victorii ale gazdelor (Tătărani, Bucșani, Răzvad, Fieni), trei succese ale oaspeților (Gura Șuții, Urziceanca, Titu) și o remiză între Ziduri și Burduca. Avem o nouă campioană județeană. Cu 6 puncte peste Gura Șuții și avantajul jocurilor directe, Urban Titu este nouă regină a fotbalului dâmbovițean. Echipa antrenată de Marian Vătavu va reprezenta județul în barajul de promovare pentru Liga 3. Recolta Gura Șuții a cedat coroana, însă rămâne sus, având prima șansa la locul 2, după ce Roberto Ziduri a cedat 2 puncte pe teren propriu. Potlogi, Voinești, Urziceanca, Burduca, Braniștea, Șuța Seacă și Fieni sunt într-o zonă liniștită a clasamentului. După ultimul succes, și Răzvad și-a asigurat prezența la Liga a 4-a.
Luptă dură la retrogradare
Moroeni, Brezoaele, Unirea Bucșani și Tătărani se luptă pe viață și pe moarte pentru supraviețuire. Viitorul Ocnița a pierdut contactul cu grupul de sus și a retrogradat matematic la Liga a 5-a. Rezultatele etapei: FC Potlogi - Recolta Gura Șuții 0-5, Voința Tătărani - AFC Brezoaele 1-0, Viitorul Voinești - Libertatea Urziceanca 0-1, Unirea Bucșani - Viitorul Ocnița 3-0, Flacăra Șuța Seacă - Urban Titu 0-8, Străjerii Răzvad - Bradul Moroeni 5-3, CSM Fieni - Săgeata Braniștea 3-2, Roberto Ziduri - ACS Burduca 2-2. Etapa viitoare, sâmbătă, ora 11.00: Ziduri - Potlogi, Burduca - Fieni, Braniștea - Răzvad, Moroeni - Șuța Seacă, Titu - Bucșani, Ocnița - Voinești, Urziceanca - Tătărani, Brezoaele - Gura Șuții.
ACS Burduca va primi trofeul la Juniori U19
Rundă dominată de oaspeți la Juniori U19, care câștigă prin Urziceanca, Ocnița, Titu, Braniștea și Burduca. Pentru amfitrioni punctează Potlogi, Tătărani și Răzvad. Și aici avem o campioană nouă, după ce ACS Burduca a păstrat avantajul de 7 puncte față de Străjerii Răzvad. FC Potlogi va termina, la rându-i, pe podium. Brezoaele, Ocnița și Unirea Bucșani sunt pe locurile finale. Rezultatele etapei: FC Potlogi - Recolta Gura Șuții 6-1, Voința Tătărani - AFC Brezoaele 7-0, Viitorul Voinești - Libertatea Urziceanca 3-4, Unirea Bucșani - Viitorul Ocnița 1-2, Flacăra Șuța Seacă - Urban Titu 1-2, Străjerii Răzvad - Bradul Moroeni 11-0, CSM Fieni - Săgeata Braniștea 0-2, Roberto Ziduri - ACS Burduca 1-4.
C.M.
Comentarii
sau
AdaugĂŁ comentariul tĂŁu daca nu ai cont facebook
Din aceeaÂși categorie
S-a stabilit programul Cupei RomânieiUnele motivate, altele hazardate
Mesajul lui Boriga, după despărțirea de Chindia
Au prins finale la Cupa României
Victorie la scor de tenis
S-au jucat finalele Fazei Regionale
România la Jocurile Olimpice
Flacăra a început pregătirile pentru noua stagiune
Să fie Ghergu salvatorul Chindiei?
Antrenament în Bucegi
Editorial
Importanța identificării candidatului ideal
![](./upload/images/thumbs/1/art_240726_Dan Luca poza noua.jpg)
Resursa umană este capitală în succesul unei afaceri, iar descoperirea talentelor de pe piață este un mecanism cu multe variabile. Desigur, fiecare companie își identifică o metodologie de recrutare, în care sectorul de activitate și poziționarea celui angajat în organigrama operațională dictează regulile jocului.
Scopul acestui material nu este însă de a discuta cele mai... [citește tot...]
Posta redactiei: fii jurnalist !
Fii jurnalist, introdu propriile tale stiri, fotografii, scrisori deschise, sesizari in sectiunea dedicata postei redactiei.
Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica
![Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica](./upload/images/thumbs/1/art_cit_160408_fosa septica ecologica.jpg)