Teme principale
- Actualitati
- Anchete
- Interviuri
- Vox populi
- Politic
- Social
- Economic
- Cultura.Invatamant
- Caleidoscop national
- Panoramic sportiv
- Divertisment
- TV ARTPRESS
Prima paginĂŁ (PDF)
Newsletter
Aboneaza-te pentru a primi buletinul de stiri prin email
06.06.2023 00:14
Pentru calcularea sporurilor prin raportare la salariul aflat în plată,
Uniunea Sanitas Dâmbovița, alături de colegii de la nivel național
![Uniunea Sanitas Dâmbovița, alături de colegii de la nivel național](./upload/images/1/art_230606_SANITAS DAMBOVITA 20623.jpeg.jpg)
*„Dincolo de faptul că această calculare anormală a sporurilor afectează veniturile lunare ale angajaților, ar trebui să ne gândim și la semnificația non-financiară a unui sistem de sporuri”, transmit reprezentanții Uniunii Sanitas Dâmbovița, condusă de Corneliu Stănică
Calcularea tuturor sporurilor prin raportare la salariul aflat în plată! Aceasta este una dintre revendicările cerute cu insistență factorilor decidenți de către angajații din sistemul sanitar din România, și implicit din județul Dâmbovița! În acest sens, președintele Sanitas Dâmbovița, Corneliu Stănică susține că, în sistemul public de Sănătate și de Asistență socială din România, acest lucru nu funcționează.
Potrivit acestuia, pentru cea mai mare parte a categoriilor profesionale, sporurile – și cel pentru condiții de muncă, și cel de tură, de noapte, și cel pentru zilele de sâmbătă, duminică și sărbătorile legale – se calculează raportat la nivelul salariilor din ianuarie 2018. Sindicaliștii din sănătate sunt nemulțumiți pentru că inechitatea este perpetuată atât la nivelul personalului TESA, cât și în ceea ce privește sporul aferent activității prestate în linia de gardă care se raportează la salariul din ianuarie 2018.
„De ce insistăm de atâta timp să cerem calcularea tuturor sporurilor prin raportare la salariul aflat în plată? Pare un enunț în afara logicii: atunci când legiuitorul acordă sporuri calculabile « prin raportare la salariu», oare la ce salariu ar trebui să se raporteze? La cel pe care îl primești! Ei, bine, în sistemul public de Sănătate și de Asistență socială din România, această logică nu funcționează! Dincolo de faptul că această calculare anormală a sporurilor afectează veniturile lunare ale angajaților, ar trebui să ne gândim și la semnificația non-financiară a unui sistem de sporuri. Rostul unui spor este acela de a recompensa munca suplimentară sau munca desfășurată în condiții speciale a unor categorii de angajați. Evident că situația actuală – în care sporurile sunt calculate la un salariu valabil cu cinci ani în urmă – nu va încuraja nici munca de calitate, nu va susține nici performanța, nu-i va diferenția sub nicio formă pe cei care muncesc în plus de cei care se complac într-o activitate superficială. Practic, perpetuând aceste anomalii, autoritățile nu au făcut nimic altceva decât să anuleze ideea de recompensare a salariaților care fac eforturi suplimentare la locul de muncă. Iată de ce Sanitas a inclus în lista de revendicări și susține în toate negocierile și consultările revenirea la o stare de normalitate a salarizării în cele două sisteme prin raportarea sporurilor la salariile actuale aflate în plată, alături de aplicarea în integralitate a prevederilor Legii salarizării nr 153!”, susțin la unison reprezentanții Uniunii Sanitas Dâmbovița, condusă de Corneliu Stănică.
Violeta Stanciu
Comentarii
sau
AdaugĂŁ comentariul tĂŁu daca nu ai cont facebook
Din aceeaÂși categorie
Importanța identificării candidatului idealUnanimitate... de vară la ședința CJ Dâmbovița
Sprijin pentru centrul pentru vârstnici din Ghergani
Peste 1038 de persoane, implicate în acțiuni anti-drog
Creșterea infracționalității în școlile din Dâmbovița
Crin Antonescu de ce nu?
Inspectoratul Școlar, în colimatorul Prefecturii din cauza examenelor naționale
Primăria Găești, amendată pentru lipsa unui adăpost pentru maidanezi
„Recesiune în piața de metalurgie”
Recalcularea pensiilor, subiect „spinos” pentru vârstnici
Editorial
Importanța identificării candidatului ideal
![](./upload/images/thumbs/1/art_240726_Dan Luca poza noua.jpg)
Resursa umană este capitală în succesul unei afaceri, iar descoperirea talentelor de pe piață este un mecanism cu multe variabile. Desigur, fiecare companie își identifică o metodologie de recrutare, în care sectorul de activitate și poziționarea celui angajat în organigrama operațională dictează regulile jocului.
Scopul acestui material nu este însă de a discuta cele mai... [citește tot...]
Posta redactiei: fii jurnalist !
Fii jurnalist, introdu propriile tale stiri, fotografii, scrisori deschise, sesizari in sectiunea dedicata postei redactiei.
Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica
![Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica](./upload/images/thumbs/1/art_cit_160408_fosa septica ecologica.jpg)