Teme principale
- Actualitati
- Anchete
- Interviuri
- Vox populi
- Politic
- Social
- Economic
- Cultura.Invatamant
- Caleidoscop national
- Panoramic sportiv
- Divertisment
- TV ARTPRESS
Prima paginĂŁ (PDF)
Newsletter
Aboneaza-te pentru a primi buletinul de stiri prin email
07.12.2023 00:19
90 de utilaje și peste 250 de oameni vor acționa pentru deszăpezire în această iarnă
Târgoviștea, pregătită de iarnă
![Târgoviștea, pregătită de iarnă](./upload/images/1/art_231207_Targoviste iarna 1.jpeg.jpg)
*Conducerea Primăriei Târgoviște a precizat că nu doar personalul angajat din cadrul Direcției de Salubritate vor lua parte la acțiunile de deszăpezire, ci și voluntari
Ieri, în cadrul unei conferințe de presă desfășurată la Comandamentul de iarnă al municipiului Târgoviște, primarul Daniel Cristian Stan a asigurat comunitatea locală că municipiul este pregătit să facă față provocărilor sezonului de iarnă ce se anunță a fi mai capricios decât în anii precedenți. Conducerea Primăriei Târgoviște a precizat că nu doar personalul angajat din cadrul Direcției de Salubritate vor lua parte la acțiunile de deszăpezire, ci și voluntari.
„Suntem pregătiți pentru sezonul de iarnă, avem stocurile de combustibil, de sare, avem aproximativ 90 de utilaje, de asemenea, 250 de oameni de la toate structurile administrației publice locale târgoviștene la care mai adăugăm, la nevoie, încă 50 de voluntari pentru a putea interveni dacă situația o va impune” , a declarat primarul Stan.
La conferința de presă au participat și viceprimarii Monica Ilie și Cătălin Rădulescu, precum și city managerul orașului, Gabriel Boriga. De asemenea, a fost prezent și Ionuț Beju, noul director al Direcției de Salubritate Târgoviște, înlocuindu-l pe Dan Badea, care a decedat în luna februarie a acestui an.
În contextul incertitudinii privind condițiile meteorologice, primarul Stan a transmis că intervențiile vor fi imediate atunci când situația o va impune, iar în acest fel va fi asigurată siguranța și mobilitatea cetățenilor municipiului Târgoviște, și nu numai, în perioada iernii.
Ștefan Khalil
Comentarii
sau
AdaugĂŁ comentariul tĂŁu daca nu ai cont facebook
Din aceeaÂși categorie
Importanța identificării candidatului idealUnanimitate... de vară la ședința CJ Dâmbovița
Sprijin pentru centrul pentru vârstnici din Ghergani
Peste 1038 de persoane, implicate în acțiuni anti-drog
Creșterea infracționalității în școlile din Dâmbovița
Crin Antonescu de ce nu?
Inspectoratul Școlar, în colimatorul Prefecturii din cauza examenelor naționale
Primăria Găești, amendată pentru lipsa unui adăpost pentru maidanezi
„Recesiune în piața de metalurgie”
Recalcularea pensiilor, subiect „spinos” pentru vârstnici
Editorial
Importanța identificării candidatului ideal
![](./upload/images/thumbs/1/art_240726_Dan Luca poza noua.jpg)
Resursa umană este capitală în succesul unei afaceri, iar descoperirea talentelor de pe piață este un mecanism cu multe variabile. Desigur, fiecare companie își identifică o metodologie de recrutare, în care sectorul de activitate și poziționarea celui angajat în organigrama operațională dictează regulile jocului.
Scopul acestui material nu este însă de a discuta cele mai... [citește tot...]
Posta redactiei: fii jurnalist !
Fii jurnalist, introdu propriile tale stiri, fotografii, scrisori deschise, sesizari in sectiunea dedicata postei redactiei.
Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica
![Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica](./upload/images/thumbs/1/art_cit_160408_fosa septica ecologica.jpg)