Teme principale
- Actualitati
- Anchete
- Interviuri
- Vox populi
- Politic
- Social
- Economic
- Cultura.Invatamant
- Caleidoscop national
- Panoramic sportiv
- Divertisment
- TV ARTPRESS
Prima paginĂŁ (PDF)
Newsletter
Aboneaza-te pentru a primi buletinul de stiri prin email
16.05.2024 00:11
Victorie în deplasare
Succes important pentru CSȘ Târgoviște
![Succes important pentru CSȘ Târgoviște](./upload/images/1/art_240516_css.jpeg.jpg)
* Echipa târgovișteană se clasează pe locul 5, cu 38 de puncte.
Echipa de fotbal masculin a Clubului Sportiv Școlar Târgoviște, care joacă în Liga Elitelor U14, a reușit să se impună în ultima etapă. Formația pregătită de Nicu Croitoru a câștigat cu 3-1 în deplasarea de pe terenul formației FC Argeș. Echipa târgovișteană se clasează pe locul 5, cu 38 de puncte, iar în etapa următoare joacă pe teren propriu cu SCM Râmnicu Vâlcea, echipa de pe locul 8, cu 22 de puncte.
Clasări în afara podiumului
Campionatul Național de Judo, la categoria de vârstă U23, s-a desfășurat la Izvorani în perioada 10-11 mai. Din partea CSȘ Târgoviște, sub îndrumarea lui Romel Mușa și Dragoș Gogu, a participat Patricia Bucur, cu o clasare pe locul 7 la categoria 63 de kilograme. Tot la finalul săptămânii trecute a avut loc Turneul Internațional „Constantin Alexandru și Ioan Popovici” la Lupte, categoria de vârstă U17, organizat la București. Alexandra Girescu, sportivă legitimată la CSȘ Târgoviște și antrenată de Georgiana Filip s-a clasat pe locul 4 la categoria 43 de kilograme.
Cosmin Sava
Comentarii
sau
AdaugĂŁ comentariul tĂŁu daca nu ai cont facebook
Din aceeaÂși categorie
S-a stabilit programul Cupei RomânieiUnele motivate, altele hazardate
Mesajul lui Boriga, după despărțirea de Chindia
Au prins finale la Cupa României
Victorie la scor de tenis
S-au jucat finalele Fazei Regionale
România la Jocurile Olimpice
Flacăra a început pregătirile pentru noua stagiune
Să fie Ghergu salvatorul Chindiei?
Antrenament în Bucegi
Editorial
Importanța identificării candidatului ideal
![](./upload/images/thumbs/1/art_240726_Dan Luca poza noua.jpg)
Resursa umană este capitală în succesul unei afaceri, iar descoperirea talentelor de pe piață este un mecanism cu multe variabile. Desigur, fiecare companie își identifică o metodologie de recrutare, în care sectorul de activitate și poziționarea celui angajat în organigrama operațională dictează regulile jocului.
Scopul acestui material nu este însă de a discuta cele mai... [citește tot...]
Posta redactiei: fii jurnalist !
Fii jurnalist, introdu propriile tale stiri, fotografii, scrisori deschise, sesizari in sectiunea dedicata postei redactiei.
Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica
![Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica](./upload/images/thumbs/1/art_cit_160408_fosa septica ecologica.jpg)