Teme principale
- Actualitati
- Anchete
- Interviuri
- Vox populi
- Politic
- Social
- Economic
- Cultura.Invatamant
- Caleidoscop national
- Panoramic sportiv
- Divertisment
- TV ARTPRESS
Prima paginĂŁ (PDF)
Newsletter
Aboneaza-te pentru a primi buletinul de stiri prin email
01.02.2023 00:18
Arhiepiscopia Târgoviștei a oferit...
Sprijin pentru instituții sociale din Dâmbovița
![Sprijin pentru instituții sociale din Dâmbovița](./upload/images/1/art_230201_Arhiepiscopie.jpeg.jpg)
*Biserica a donat 40 de scaune cu rotile și 20 de rolatoare cu cadru de mers unor instituții sociale din județul Dâmbovița care au în grijă bătrâni cu dizabilități
La inițiativa Înalpreasfințitului Părinte Arhiepiscop și Mitropolit Nifon au fost oferite vineri, 27 ianuarie 2023, prin intermediul Sectorului Social-Filantropic și Misionar al Eparhiei noastre, 40 de scaune cu rotile și 20 de rolatoare cu cadru de mers unor instituții sociale din județul Dâmbovița care au în grijă bătrâni cu dizabilități și au nevoie de astfel de echipamente.
Instituțiile, beneficiare ale donației, cu care Eparhia noastră colaborează, sunt: Căminul pentru persoane Vârstnice Sf. Elena - Târgoviște, Direcția de Asistență Socială Târgoviște -Biroul de Îngrijire la Domiciliu pentru Persoane Vârstnice, Asociația Suflet pentru Oameni - Târgoviște, Spitalul Orășenesc Pucioasa, Centrul de Asistență Medico-Socială - Bucșani și Azilul de Bătrâni Mereni - Conțești.
Ca dar și mărturie a filantropiei creștine, Arhiepiscopia Târgoviștei a oferit acestor instituții, în anul 2022, constant și consistent, alimente, îmbrăcăminte, produse igienico-sanitare, precum și aparatură electrocasnică, toate necesare bunei desfășurări a activității lor cotidiene.
Biroul de Presă al Arhieiscopiei Târgoviștei
Comentarii
sau
AdaugĂŁ comentariul tĂŁu daca nu ai cont facebook
Din aceeaÂși categorie
Importanța identificării candidatului idealUnanimitate... de vară la ședința CJ Dâmbovița
Sprijin pentru centrul pentru vârstnici din Ghergani
Peste 1038 de persoane, implicate în acțiuni anti-drog
Creșterea infracționalității în școlile din Dâmbovița
Crin Antonescu de ce nu?
Inspectoratul Școlar, în colimatorul Prefecturii din cauza examenelor naționale
Primăria Găești, amendată pentru lipsa unui adăpost pentru maidanezi
„Recesiune în piața de metalurgie”
Recalcularea pensiilor, subiect „spinos” pentru vârstnici
Editorial
Importanța identificării candidatului ideal
![](./upload/images/thumbs/1/art_240726_Dan Luca poza noua.jpg)
Resursa umană este capitală în succesul unei afaceri, iar descoperirea talentelor de pe piață este un mecanism cu multe variabile. Desigur, fiecare companie își identifică o metodologie de recrutare, în care sectorul de activitate și poziționarea celui angajat în organigrama operațională dictează regulile jocului.
Scopul acestui material nu este însă de a discuta cele mai... [citește tot...]
Posta redactiei: fii jurnalist !
Fii jurnalist, introdu propriile tale stiri, fotografii, scrisori deschise, sesizari in sectiunea dedicata postei redactiei.
Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica
![Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica](./upload/images/thumbs/1/art_cit_160408_fosa septica ecologica.jpg)