Teme principale
- Actualitati
- Anchete
- Interviuri
- Vox populi
- Politic
- Social
- Economic
- Cultura.Invatamant
- Caleidoscop national
- Panoramic sportiv
- Divertisment
- TV ARTPRESS
Prima paginĂŁ (PDF)
Newsletter
Aboneaza-te pentru a primi buletinul de stiri prin email
28.02.2024 00:10
Editorial sportiv: Lovitura de la colț!
Se reia și fotbalul județean
![Se reia și fotbalul județean](./upload/images/1/art_240228_costin mihai poza noua.jpg)
Weekend-ul următor se reiau competițiile județene la fotbal, toate de un nivel mare de atractivitate. Principalul obiectiv îl reprezintă promovarea campioanei județene la Liga a 3-a, după mulți ani, iar culoarul pare favorabil. Câștigătoarea Ligii a 4-a Dâmbovița va întâlni reprezentanta Doljului, care se va decide dintre Metropolitan Ișalnița, CS Carcea sau Tractorul Cetate. La prima vedere, adversari abordabili.
Lider în Dâmbovița la jumătatea competiției este Urban Titu, însă șanse la titlul județean mai au Roberto Ziduri sau Recolta Gura Șuții. Interesantă va fi și lupta pentru evitarea retrogradării. La fel de intens se va juca și la Liga a 5-a, unde conduc ierarhiile două nou promovate, Viitorul Aninoasa, respectiv Viitorul Cojasca. Și în eșalonul 6 se joacă tare, Voința Buciumeni, ACS Tărtășești, Unirea Băleni și FC Găești ocupând prima poziție în cele patru serii. Super atractive se anunță și barajele promovare/retrogradare.
Așteptări mari sunt și de la noua campioană județeană U19, cu ACS Burduca în prim plan, o echipă foarte puternică, ce-și dispută jocurile din organizare proprie la Crevedia. Continuând cu juniorii, sunt competiții multiple, de la U19, până la Interligă, unde participă copii născuți U7, U8, U9 și U10. Mai este și Cupa Satelor, cu patru comune calificate la Turneul Final județean, numindu-le aici pe Bucșani, Petrești, Iedera și Tărtășești.
Bucșani a devenit o forță la nivel național, după două prezența în Top 8 național, unde a ocupat locurile 4, respectiv 5, în ultimii ani. Weekend de weekend se vor juca aproximativ 100 de meciuri, un adevărat festin fotbalistic pe stadioanele județului.
Costin Mihai
Comentarii
sau
AdaugĂŁ comentariul tĂŁu daca nu ai cont facebook
Din aceeaÂși categorie
S-a stabilit programul Cupei RomânieiUnele motivate, altele hazardate
Mesajul lui Boriga, după despărțirea de Chindia
Au prins finale la Cupa României
Victorie la scor de tenis
S-au jucat finalele Fazei Regionale
România la Jocurile Olimpice
Flacăra a început pregătirile pentru noua stagiune
Să fie Ghergu salvatorul Chindiei?
Antrenament în Bucegi
Editorial
Importanța identificării candidatului ideal
![](./upload/images/thumbs/1/art_240726_Dan Luca poza noua.jpg)
Resursa umană este capitală în succesul unei afaceri, iar descoperirea talentelor de pe piață este un mecanism cu multe variabile. Desigur, fiecare companie își identifică o metodologie de recrutare, în care sectorul de activitate și poziționarea celui angajat în organigrama operațională dictează regulile jocului.
Scopul acestui material nu este însă de a discuta cele mai... [citește tot...]
Posta redactiei: fii jurnalist !
Fii jurnalist, introdu propriile tale stiri, fotografii, scrisori deschise, sesizari in sectiunea dedicata postei redactiei.
Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica
![Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica](./upload/images/thumbs/1/art_cit_160408_fosa septica ecologica.jpg)