Teme principale
- Actualitati
- Anchete
- Interviuri
- Vox populi
- Politic
- Social
- Economic
- Cultura.Invatamant
- Caleidoscop national
- Panoramic sportiv
- Divertisment
- TV ARTPRESS
Prima paginĂŁ (PDF)
Newsletter
Aboneaza-te pentru a primi buletinul de stiri prin email
03.04.2024 00:11
În ultima ședință
Sancțiuni importante dictate de Comisia de Disciplină și Etică
![Sancțiuni importante dictate de Comisia de Disciplină și Etică](./upload/images/1/art_240403_comisie.jpeg.jpg)
* Viitorul Gorgota și FC Gura Foii au pierdut prin forfait jocurile susținute cu Gloria Postârnacu, respectiv Viitorul Șelaru, după ce au folosit un jucător în stare de suspendare
Viitorul Gorgota (Liga 6 - Est) și FC Gura Foii (Liga 6, Vest) au pierdut prin forfait jocurile susținute cu Gloria Postârnacu, respectiv Viitorul Șelaru, după ce au folosit un jucător în stare de suspendare (Ionuț Ciufu / Florin Voicu). Altfel, Comisia de Disciplină și Etică din cadrul AJF Dâmbovița a dictat în ultima ședință mai multe sancțiuni importante.
Cornel Florea (Sportul Lucieni, Liga 5 - Nord, U19) a primit o suspendare de 5 jocuri, plus penalitate sportivă, pentru lovirea unui adversar cu piciorul, căruia i-a pus ulterior mâna în gât și l-a împins, provocându-i căderea Apoi, Gabriel Micu (Dentaș Tărtășești, Liga 5 - Sud) și Sofian Ion (Petrolul Răscăeți - Liga 6 Vest) au primit o suspendare de 4 jocuri, plus o penalitate sportivă, pentru comportare violentă, atacuri cu talpa asupra adversarilor, utilizând o forță excesivă
Injuriile, taxate dur
Viitorul Ocnița (Liga 4) va suporta o penalitate sportivă de 200 lei, pentru lipsa la joc a antrenorului calificat corespunzător (Radu Șeran). În plus, Daniel Ciobanu (AFC Raciu - Liga 5, Nord), Sorin Grigore (Olimpia Picior de Munte - Liga 5, Nord), Roberto Oprea (Viitorul Voinești - Liga 4, U19), Valentin Cătălin (Roberto Ziduri - Liga 4, U19) și Claudiu Stănescu (Flacăra Zăvoiu - Liga 5 Sud, U19) au primit o suspendare de două jocuri, pentru injurii aduse arbitrilor sau adversarilor. Valentin Oprea (CSC Valea Lungă - Liga 5, Nord) a primit 3 jocuri de suspendare și penalitate sportivă, pentru limbajul degradant folosit la adresa arbitrului. Andrei Dinu (Bradul Moroeni - Liga 5, U19) va sta 3 jocuri și va suporta o penalitate sportivă, după ce a scuipat un adversar.
C.M.
Comentarii
sau
AdaugĂŁ comentariul tĂŁu daca nu ai cont facebook
Din aceeaÂși categorie
S-a stabilit programul Cupei RomânieiUnele motivate, altele hazardate
Mesajul lui Boriga, după despărțirea de Chindia
Au prins finale la Cupa României
Victorie la scor de tenis
S-au jucat finalele Fazei Regionale
România la Jocurile Olimpice
Flacăra a început pregătirile pentru noua stagiune
Să fie Ghergu salvatorul Chindiei?
Antrenament în Bucegi
Editorial
Importanța identificării candidatului ideal
![](./upload/images/thumbs/1/art_240726_Dan Luca poza noua.jpg)
Resursa umană este capitală în succesul unei afaceri, iar descoperirea talentelor de pe piață este un mecanism cu multe variabile. Desigur, fiecare companie își identifică o metodologie de recrutare, în care sectorul de activitate și poziționarea celui angajat în organigrama operațională dictează regulile jocului.
Scopul acestui material nu este însă de a discuta cele mai... [citește tot...]
Posta redactiei: fii jurnalist !
Fii jurnalist, introdu propriile tale stiri, fotografii, scrisori deschise, sesizari in sectiunea dedicata postei redactiei.
Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica
![Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica](./upload/images/thumbs/1/art_cit_160408_fosa septica ecologica.jpg)