Teme principale
- Actualitati
- Anchete
- Interviuri
- Vox populi
- Politic
- Social
- Economic
- Cultura.Invatamant
- Caleidoscop national
- Panoramic sportiv
- Divertisment
- TV ARTPRESS
Prima paginĂŁ (PDF)
Newsletter
Aboneaza-te pentru a primi buletinul de stiri prin email
06.02.2024 00:19
CLM Târgoviște a aprobat...
Reabilitare energetică de amploare pentru blocuri de locuințe
![Reabilitare energetică de amploare pentru blocuri de locuințe](./upload/images/1/art_240206_CLM blocuri 1.jpeg.jpg)
*Proiectele vizau renovarea și regenerarea energetică a unor ansambluri rezidențiale, contribuind astfel la îmbunătățirea eficienței energetice și confortului locuitorilor
La cea mai recentă ședință a Consiliului Local Municipal (CLM) Târgoviște, au fost aprobate proiecte pentru reabilitarea energetică a unui număr important de blocuri de locuințe din municipiu. Proiectele vizau renovarea și regenerarea energetică a unor ansambluri rezidențiale, contribuind astfel la îmbunătățirea eficienței energetice și confortului locuitorilor.
În cadrul ședinței, au fost avizate proiectele pentru: Blocul J2 de pe bulevardul Independenței: A fost aprobată documentația de avizare pentru renovarea energetică a acestui bloc de locuințe; Blocul J3 de pe bulevardul Independenței: Consilierii au avizat lucrările de intervenții necesare pentru regenerarea energetică a acestui obiectiv de investiții; Blocul J4 de pe bulevardul Independenței: S-a aprobat documentația de avizare a lucrărilor pentru renovarea energetică a acestui bloc; Blocul J5: Proiectul de hotărâre privind avizarea lucrărilor de intervenții pentru regenerarea energetică a acestui bloc a fost, de asemenea, aprobat.
Numărul total al blocurilor care vor beneficia de aceste proiecte de reabilitare energetică este de patru. Această inițiativă este pentru a promova sustenabilitatea și de a îmbunătăți condițiile de viață ale comunității locale. Astfel, toți cei 21 de consilieri aleși au votat în unanimitate pentru aprobarea acestor proiecte.
Ștefan Khalil
Comentarii
sau
AdaugĂŁ comentariul tĂŁu daca nu ai cont facebook
Din aceeaÂși categorie
Importanța identificării candidatului idealUnanimitate... de vară la ședința CJ Dâmbovița
Sprijin pentru centrul pentru vârstnici din Ghergani
Peste 1038 de persoane, implicate în acțiuni anti-drog
Creșterea infracționalității în școlile din Dâmbovița
Crin Antonescu de ce nu?
Inspectoratul Școlar, în colimatorul Prefecturii din cauza examenelor naționale
Primăria Găești, amendată pentru lipsa unui adăpost pentru maidanezi
„Recesiune în piața de metalurgie”
Recalcularea pensiilor, subiect „spinos” pentru vârstnici
Editorial
Importanța identificării candidatului ideal
![](./upload/images/thumbs/1/art_240726_Dan Luca poza noua.jpg)
Resursa umană este capitală în succesul unei afaceri, iar descoperirea talentelor de pe piață este un mecanism cu multe variabile. Desigur, fiecare companie își identifică o metodologie de recrutare, în care sectorul de activitate și poziționarea celui angajat în organigrama operațională dictează regulile jocului.
Scopul acestui material nu este însă de a discuta cele mai... [citește tot...]
Posta redactiei: fii jurnalist !
Fii jurnalist, introdu propriile tale stiri, fotografii, scrisori deschise, sesizari in sectiunea dedicata postei redactiei.
Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica
![Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica](./upload/images/thumbs/1/art_cit_160408_fosa septica ecologica.jpg)