Teme principale
- Actualitati
- Anchete
- Interviuri
- Vox populi
- Politic
- Social
- Economic
- Cultura.Invatamant
- Caleidoscop national
- Panoramic sportiv
- Divertisment
- TV ARTPRESS
Prima paginĂŁ (PDF)
Newsletter
Aboneaza-te pentru a primi buletinul de stiri prin email
17.11.2023 00:19
Moment important pentru orașul stațiune...
Pucioasa, lider în atragerea de fonduri europene
![Pucioasa, lider în atragerea de fonduri europene](./upload/images/1/art_231117_pucioasa 1.jpeg.jpg)
*Toate cele 17 proiecte depuse au fost câștigătoare!
Orașul de la poalele Patranei se distinge prin reușita de a obține cea mai mare finanțare nerambursabilă din Regiunea Sud Muntenia. Recent, primarul Constantin Ana anunța că orașul Pucioasa a atins un succes remarcabil în atragerea de fonduri europene, câștigând toate cele 17 proiecte depuse pe Programul Operațional Regional (POR). Această realizare deosebită plasează Pucioasa în fruntea localităților din Regiunea Sud Muntenia, cu cea mai mare sumă nerambursabilă obținută până în prezent.
Domeniile de activitate acoperite de proiectele câștigătoare sunt extrem de diverse, inclusiv sănătate, educație, infrastructură, eficiența energetică și agrement. Primarul Ana subliniază importanța faptului că toate proiectele au fost depuse și câștigate în cadrul apelurilor competitive, demonstrând astfel competența și abilitatea administrației locale.
„Este o realizare deosebită pentru Pucioasa să fie recunoscută ca lider în atragerea de fonduri europene în Regiunea Sud Muntenia. Cele 17 proiecte câștigate reprezintă nu doar o victorie numerică, ci și o confirmare a eforturilor susținute și a abilităților de gestionare eficientă a resurselor publice locale”, a declarat primarul Constantin Ana.
Valoarea totală a proiectelor deja finalizate sau în curs de implementare pe POR 2014-2020 se ridică la impresionanta sumă de 245.064.932,24 lei, din care 215.673.736,89 lei reprezintă finanțare nerambursabilă. Această sumă va contribui la dezvoltarea durabilă a orașului, consolidând infrastructura existentă și îmbunătățind calitatea vieții locuitorilor.
Ștefan Khalil
Comentarii
sau
AdaugĂŁ comentariul tĂŁu daca nu ai cont facebook
Din aceeaÂși categorie
Importanța identificării candidatului idealUnanimitate... de vară la ședința CJ Dâmbovița
Sprijin pentru centrul pentru vârstnici din Ghergani
Peste 1038 de persoane, implicate în acțiuni anti-drog
Creșterea infracționalității în școlile din Dâmbovița
Crin Antonescu de ce nu?
Inspectoratul Școlar, în colimatorul Prefecturii din cauza examenelor naționale
Primăria Găești, amendată pentru lipsa unui adăpost pentru maidanezi
„Recesiune în piața de metalurgie”
Recalcularea pensiilor, subiect „spinos” pentru vârstnici
Editorial
Importanța identificării candidatului ideal
![](./upload/images/thumbs/1/art_240726_Dan Luca poza noua.jpg)
Resursa umană este capitală în succesul unei afaceri, iar descoperirea talentelor de pe piață este un mecanism cu multe variabile. Desigur, fiecare companie își identifică o metodologie de recrutare, în care sectorul de activitate și poziționarea celui angajat în organigrama operațională dictează regulile jocului.
Scopul acestui material nu este însă de a discuta cele mai... [citește tot...]
Posta redactiei: fii jurnalist !
Fii jurnalist, introdu propriile tale stiri, fotografii, scrisori deschise, sesizari in sectiunea dedicata postei redactiei.
Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica
![Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica](./upload/images/thumbs/1/art_cit_160408_fosa septica ecologica.jpg)