Teme principale
- Actualitati
- Anchete
- Interviuri
- Vox populi
- Politic
- Social
- Economic
- Cultura.Invatamant
- Caleidoscop national
- Panoramic sportiv
- Divertisment
- TV ARTPRESS
Prima paginĂŁ (PDF)
Newsletter
Aboneaza-te pentru a primi buletinul de stiri prin email
07.02.2024 00:19
La Târgoviște...
Noua bază sportivă din cartierul Matei Basarab, aproape de finalizare
![Noua bază sportivă din cartierul Matei Basarab, aproape de finalizare](./upload/images/1/art_240207_baza sportiva TGV 1.png.jpg)
*Această investiție de amploare, în valoare de 2.500.000 de lei, a fost accesată prin intermediul Companiei Naționale de Investiții și reprezintă un pas important în dezvoltarea infrastructurii sportive locale
Investiția de 2.500.000 de lei, susținută de Compania Națională de Investiții, aduce un teren multifuncțional modern și dotat cu toate facilitățile necesare în cadrul Clubului Sportiv Școlar (CSȘ) Târgoviște.
În municipiul Târgoviște, noua bază sportivă din cartierul Matei Basarab se apropie cu pași rapizi de finalizare, promițând să ofere condiții excelente pentru peste 400 de sportivi legitimați la Clubul Sportiv Școlar (CSȘ) Târgoviște. Această investiție de amploare, în valoare de 2.500.000 de lei, a fost accesată prin intermediul Companiei Naționale de Investiții și reprezintă un pas important în dezvoltarea infrastructurii sportive locale.
Primarul municipiului, Daniel Cristian Stan, a oferit recent detalii despre noua investiție. „Terenul multifuncțional cu suprafață din tartan, echipat cu vestiare moderne și sistem de nocturnă, reprezintă doar câteva dintre elementele cheie ale acestei investiții. Suntem mândri că putem oferi sportivilor noștri un loc modern și bine echipat pentru a-și desfășura activitățile sportive".
Potrivit conducerii Primăriei Târgoviște, noul teren sportiv va fi gata pentru utilizare în vara acestui an, oferind sportivilor și antrenorilor un mediu benefic pentru diverse discipline sportive. Cu o suprafață modernă din tartan, terenul va satisface standardele ridicate ale competițiilor sportive și va servi drept loc de antrenament pentru echipele de la CSȘ Târgoviște.
Ștefan Khalil
Comentarii
sau
AdaugĂŁ comentariul tĂŁu daca nu ai cont facebook
Din aceeaÂși categorie
Importanța identificării candidatului idealUnanimitate... de vară la ședința CJ Dâmbovița
Sprijin pentru centrul pentru vârstnici din Ghergani
Peste 1038 de persoane, implicate în acțiuni anti-drog
Creșterea infracționalității în școlile din Dâmbovița
Crin Antonescu de ce nu?
Inspectoratul Școlar, în colimatorul Prefecturii din cauza examenelor naționale
Primăria Găești, amendată pentru lipsa unui adăpost pentru maidanezi
„Recesiune în piața de metalurgie”
Recalcularea pensiilor, subiect „spinos” pentru vârstnici
Editorial
Importanța identificării candidatului ideal
![](./upload/images/thumbs/1/art_240726_Dan Luca poza noua.jpg)
Resursa umană este capitală în succesul unei afaceri, iar descoperirea talentelor de pe piață este un mecanism cu multe variabile. Desigur, fiecare companie își identifică o metodologie de recrutare, în care sectorul de activitate și poziționarea celui angajat în organigrama operațională dictează regulile jocului.
Scopul acestui material nu este însă de a discuta cele mai... [citește tot...]
Posta redactiei: fii jurnalist !
Fii jurnalist, introdu propriile tale stiri, fotografii, scrisori deschise, sesizari in sectiunea dedicata postei redactiei.
Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica
![Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica](./upload/images/thumbs/1/art_cit_160408_fosa septica ecologica.jpg)