Teme principale
- Actualitati
- Anchete
- Interviuri
- Vox populi
- Politic
- Social
- Economic
- Cultura.Invatamant
- Caleidoscop national
- Panoramic sportiv
- Divertisment
- TV ARTPRESS
Prima paginĂŁ (PDF)
Newsletter
Aboneaza-te pentru a primi buletinul de stiri prin email
28.03.2024 00:08
Tragedie în sportul dâmbovițean
Ne-a părăsit Nicolae Guțoiu
![Ne-a părăsit Nicolae Guțoiu](./upload/images/1/art_240328_gutoiu.jpeg.jpg)
* Antrenor emerit de atletism și personalitate marcantă, maestrul din Perșinari a trecut în neființă la 67 de ani
Clubul Sportiv Târgoviște a anunțat trecerea la cele veșnice a antrenorului emerit de atletism Nicolae Guțoiu, care s-a stins din viață la vârsta de 67 de ani. „Născut pe 24 iunie 1956, la Perșinari, Nicolae Guțoiu a fost unul dintre uriașii sportului dâmbovițean și unul dintre cei mai titrați antrenori din cadrul Clubului Sportiv Târgoviște și nu numai. Personalitate marcantă, Nicolae Guțoiu a lăsat în urmă sportivi mari, cu titluri europene și naționale, precum Cătălina Oprea-Dobre, George Preda, Alina Alexandru, Cristian Stoean sau Cristian Ioniță.
A fost un adevărat profesionist, care a slujit până la ultima clipă a vieții sale atletismul dâmbovițean. Nicolae Guțoiu a părăsit această lume, însă performanțele lui vor dăinui în istoria sportului dâmbovițean și românesc. Sportul dâmbovițean va fi mai sărac fără reputatul antrenor de atletism. El a fost și va rămâne în sufletele noastre un om extraordinar, un antrenor de excepție, un model de profesionalism, determinare și dăruire pentru viitoarele generații de sportivi”, este mesajul transmis de Clubul Sportiv Târgoviște. Dumnezeu să-l odihnească!
C.M.
Comentarii
sau
AdaugĂŁ comentariul tĂŁu daca nu ai cont facebook
Din aceeaÂși categorie
S-a stabilit programul Cupei RomânieiUnele motivate, altele hazardate
Mesajul lui Boriga, după despărțirea de Chindia
Au prins finale la Cupa României
Victorie la scor de tenis
S-au jucat finalele Fazei Regionale
România la Jocurile Olimpice
Flacăra a început pregătirile pentru noua stagiune
Să fie Ghergu salvatorul Chindiei?
Antrenament în Bucegi
Editorial
Importanța identificării candidatului ideal
![](./upload/images/thumbs/1/art_240726_Dan Luca poza noua.jpg)
Resursa umană este capitală în succesul unei afaceri, iar descoperirea talentelor de pe piață este un mecanism cu multe variabile. Desigur, fiecare companie își identifică o metodologie de recrutare, în care sectorul de activitate și poziționarea celui angajat în organigrama operațională dictează regulile jocului.
Scopul acestui material nu este însă de a discuta cele mai... [citește tot...]
Posta redactiei: fii jurnalist !
Fii jurnalist, introdu propriile tale stiri, fotografii, scrisori deschise, sesizari in sectiunea dedicata postei redactiei.
Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica
![Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica](./upload/images/thumbs/1/art_cit_160408_fosa septica ecologica.jpg)