Teme principale
- Actualitati
- Anchete
- Interviuri
- Vox populi
- Politic
- Social
- Economic
- Cultura.Invatamant
- Caleidoscop national
- Panoramic sportiv
- Divertisment
- TV ARTPRESS
Prima paginĂŁ (PDF)
Newsletter
Aboneaza-te pentru a primi buletinul de stiri prin email
06.03.2024 00:14
Consiliul de Administrație de la uzina morenară de apărare a decis:
Manu Ioan, noul director interimar la Automecanica Moreni
![Manu Ioan, noul director interimar la Automecanica Moreni](./upload/images/1/art_240306_automecanica tanc.jpg)
*„Automecanica are nevoie în momentul de față de un director adevărat. Societatea Automecanica trece prin vremuri grele și dacă nu va fi un director cu viziune, un director care să aibă experiență și care să facă lucrurile să funcționeze atunci vom mai avea încă o fabrică în județul Dâmbovița falimentară”
Manu Ioan este noul directorul interimar al Uzinei Automecanica Moreni, după plecarea lui Corneliu Vișoianu în funcția de director la UPS Dragomirești. Manu Ioan a mai ocupat funcția de director general, dar și de director de producție la uzina morenară. Liderul de sindicat de la Automecanica Moreni, Constantin Bucuroiu a ținut să semnaleze că uzina are nevoie de un director adevărat, cu viziune și experiență care să miște lucrurile. În caz contrar, sindicalistul morenar susține că uzina are șanse mari să intre în faliment.
„Consiliul de Administrație l-a numit pe Manu Ioan ca director interimar la Uzina Automecanica Moreni. Manu Ioan a mai fost director general la Automecanica Moreni, până mai ieri director de producție, acum director interimar până când va fi numit un director. Eu mi-am spus punctul de vedere și la București, spun și de data aceasta. Automecanica are nevoie în momentul de față de un director adevărat. Societatea Automecanica trece prin vremuri grele și dacă nu va fi un director cu viziune, un director care să aibă experiență și care să facă lucrurile să funcționeze atunci vom mai avea încă o fabrică falimentară în județul Dâmbovița”, a declarat liderul de sindicat de la Uzina Automecanica Moreni, Constantin Bucuroiu, președintele ASIAA.
Violeta Stanciu
Comentarii
sau
AdaugĂŁ comentariul tĂŁu daca nu ai cont facebook
Din aceeaÂși categorie
Noi investiții în infrastructura rutierăLa Potlogi se va putea circula pe centura ocolitoare
Eforturi pentru aducerea gazelor naturale în comuna Raciu
Iluminatul public, în plin proces de eficientizare
Retragerile totale sau parțiale de fonduri, un fenomen alarmant
195 locuri de muncă vacante în Spațiul Economic European
Modernizarea Școlii Gimnaziale de la Românești, pe ultima sută de metri
Dezvoltarea fondurilor de vânătoare atrage interesul vânătorilor profesioniști
Apa potabilă, în pericol din cauza secetei
Exporturile și importurile, în picaj
Editorial
Importanța identificării candidatului ideal
![](./upload/images/thumbs/1/art_240726_Dan Luca poza noua.jpg)
Resursa umană este capitală în succesul unei afaceri, iar descoperirea talentelor de pe piață este un mecanism cu multe variabile. Desigur, fiecare companie își identifică o metodologie de recrutare, în care sectorul de activitate și poziționarea celui angajat în organigrama operațională dictează regulile jocului.
Scopul acestui material nu este însă de a discuta cele mai... [citește tot...]
Posta redactiei: fii jurnalist !
Fii jurnalist, introdu propriile tale stiri, fotografii, scrisori deschise, sesizari in sectiunea dedicata postei redactiei.
Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica
![Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica](./upload/images/thumbs/1/art_cit_160408_fosa septica ecologica.jpg)