Teme principale
- Actualitati
- Anchete
- Interviuri
- Vox populi
- Politic
- Social
- Economic
- Cultura.Invatamant
- Caleidoscop national
- Panoramic sportiv
- Divertisment
- TV ARTPRESS
Prima paginĂŁ (PDF)
Newsletter
Aboneaza-te pentru a primi buletinul de stiri prin email
21.05.2024 00:09
La Liga a 6-a
Luptă teribilă pentru promovare în Seria Nord
![Luptă teribilă pentru promovare în Seria Nord](./upload/images/1/art_240521_L6.jpeg.jpg)
* Liderul Bezdead pierde în această rundă și permite urmăritoarelor să se apropie periculos. Malu cu Flori, Valahii Târgoviște și Buciumeni vizează același obiectiv al promovării
Amfitrionii au fost mai productivi în Seria Nord la Liga a 6-a și au câștigat prin Malu cu Flori, Valahii și Runcu. Buciumeni s-a întors victorioasă de la Mănești, în timp ce Văleni a remizat în deplasarea cu Cetatea. O serie complicată, cu patru echipe păstrând șanse la promovare, cu două etape rămase de jucat. Liderul Bezdead pierde în această rundă și permite urmăritoarelor să se apropie periculos. Malu cu Flori, Valahii Târgoviște și Buciumeni vizează același obiectiv al promovării și multe se pot lămuri în jocul direct dintre primele două. Pietroșița a ieșit din calcule. Mănești, Runcu, Cetatea, Văleni și Doicești sunt în jumătatea inferioară a ierarhiei. AS Malu cu Flori - Gloria Doicești 10-3, Valahii Târgoviște - Voința Bezdead 2-0, Gloria Mănești - Voința Buciumeni 0-4, Sportul Runcu - Viitorul Pietroșița 3-1, Cetatea Târgoviște - Muscelul Văleni 1-1. Etapa viitoare, duminică, ora 15.00: Doicești - Văleni, Pietroșița - Cetatea, Buciumeni - Runcu, Bezdead - Mănești, Malu cu Flori - Valahii.
ACS Tărtășești e promovată, Crovu merge la baraj în Sud
AFC Crovu și ACS Tărtășești și-au respectat blazonul, câștigând în deplasare în ultima rundă din Seria Sud. Dacă ultima a sărbătorit deja promovarea în Liga 5, prima se pregătește pentru baraj. Cătunu ocupă și ea o poziție pe podiumul seriei. Urmează Produlești, Miulești, Ghinești, Dâmbovicioara, Ghimpați și Sălcioara. O serie în care lucrurile s-au lămurit de etape bune.
Rezultattele etapei: ACS Miulești - Săgeata Cătunu 3-0, Rapid Dâmbovicioara - AFC Crovu 2-3, Flacăra Ghinești - ACS Tărtășești 1-4, Spic de Grâu Ghimpați - Viitorul Sălcioara 3-0. Avântul Produlești a stat. Etapa viitoare, duminică, ora 15.00: Tărtășești - Ghimpați, Crovu - Ghinești, Cătunu - Dâmbovicioara, Produlești - Miulești.
Vlădeni și Iedera, în luptă pentru locul 2 în Est
A fost runda oaspeților în Seria Est, victorioși prin Vlădeni, Iedera și Băleni. Doar Ogrea și-a cîștigat jocul din organizare proprie. Unirea Băleni a promovat en-fanfare la Liga 5, după ce a dominat competiția fără mari probleme. Sportul Vlădeni și Gloria Iedera merg cap la cap în lupta pentru locul de baraj, prima fiind avantajată de rezultatele directe. Ulmi, Postârnacu, Gorgota, Ogrea, Dărmănești 2 și Valea Voievozilor completează clasamentul. Ultima va termina cu punctaj negativ.
Rezultatele etapei: Viitorul Postârnacu - Sportul Vlădeni 2-3, Viitorul Gorgota - Gloria Iedera 2-4, Luceafărul 2 Dărmănești - Unirea Băleni 1-12, Unirea Ogrea - Voința Valea Voievozilor 4-1. Olimpicii Ulmi a stat. Etapa viitoare, duminică, ora 15.00: Băleni - Ogrea, Iedera - Dărmănești 2, Vlădeni - Gorgota, Ulmi - Postârnacu. Valea Voievozilor stă.
FC Găești promovează din Vest, Șelaru merge la baraj
O etapă echilibrată în Seria Vest, cu două succese ale oaspeților (Șelaru și Găești), o victorie a localnicilor (Cobia) și o remiză între Ionești și Vișina. Lucrurile s-au lămurit și aici. FC Găești și-a asigurat matematic promovarea la Liga 5, iar Viitorul Șelaru la baraj. Morteni va termina competiția pe podiumul seriei, următoarele poziții fiind ocupate de Răscăeți, Mătăsaru, Cobia, Vișina, Străoști, Ionești și Gura Foii.
Rezultatele etapei: AFC Mătăsaru - Viitorul Șelaru 3-4, Unirea Cobia - Olimpia Morteni 6-5, Progresul Străoști - FC Găești 0-3, Voința Ionești - Voința Vișina 3-3, Petrolul Răscăeți - FC Gura Foii 3-0. Etapa viitoare, duminică, ora 15.00: Morteni - Străoști, Găești - Ionești, Șelaru - Cobia, Răscăeți - Mătăsaru, Gura Foii - Vișina.
C.M.
Comentarii
sau
AdaugĂŁ comentariul tĂŁu daca nu ai cont facebook
Din aceeaÂși categorie
S-a stabilit programul Cupei RomânieiUnele motivate, altele hazardate
Mesajul lui Boriga, după despărțirea de Chindia
Au prins finale la Cupa României
Victorie la scor de tenis
S-au jucat finalele Fazei Regionale
România la Jocurile Olimpice
Flacăra a început pregătirile pentru noua stagiune
Să fie Ghergu salvatorul Chindiei?
Antrenament în Bucegi
Editorial
Importanța identificării candidatului ideal
![](./upload/images/thumbs/1/art_240726_Dan Luca poza noua.jpg)
Resursa umană este capitală în succesul unei afaceri, iar descoperirea talentelor de pe piață este un mecanism cu multe variabile. Desigur, fiecare companie își identifică o metodologie de recrutare, în care sectorul de activitate și poziționarea celui angajat în organigrama operațională dictează regulile jocului.
Scopul acestui material nu este însă de a discuta cele mai... [citește tot...]
Posta redactiei: fii jurnalist !
Fii jurnalist, introdu propriile tale stiri, fotografii, scrisori deschise, sesizari in sectiunea dedicata postei redactiei.
Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica
![Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica](./upload/images/thumbs/1/art_cit_160408_fosa septica ecologica.jpg)