Teme principale
- Actualitati
- Anchete
- Interviuri
- Vox populi
- Politic
- Social
- Economic
- Cultura.Invatamant
- Caleidoscop national
- Panoramic sportiv
- Divertisment
- TV ARTPRESS
Prima paginĂŁ (PDF)
Newsletter
Aboneaza-te pentru a primi buletinul de stiri prin email
07.12.2023 00:16
Încă o investiție prin PJDL a fost finalizată și inaugurată în prezența președintelui CJD, Corneliu Ștefan
Loc de joacă în comuna Brezoaele
![Loc de joacă în comuna Brezoaele](./upload/images/1/art_231207_CJD 1.jpeg.jpg)
*„Când îl sărbătorim pe Sfântul Nicolae, Consiliul Județean Dâmbovița a reușit să facă un cadou deosebit celor mai mici locuitori ai comunei Brezoaele”
Președintele Consiliului Județean Dâmbovița, Corneliu Ștefan a participat ieri la inaugurarea locului de joacă din comuna Brezoaele, investiție finanțată prin Programul Județean de Dezvoltare Locală, adică și cu sprijinul forului administrativ județean! Noul loc de joacă, foarte modern și spațios, a fost pus la dispoziția copiilor din comuna Brezoaele într-o zi specială pentru ei, în ziua în care Moș Nicolae împarte daruri copiilor cuminți.
„Mă bucur că astăzi (n.n. miercuri, 6 decembrie), când îl sărbătorim pe Sfântul Nicolae, Consiliul Județean Dâmbovița a reușit să facă un cadou deosebit celor mai mici locuitori ai comunei Brezoaele: un loc de joacă în care să-și petreacă timpul liber la fel cum o fac cei de vârsta lor din localitățile apropiate. Realizat prin Programul Județean de Dezvoltare Locală, investiția s-a ridicat la 490.000 de lei, contribuția Consiliului Județean Dâmbovița fiind de aproximativ 220.000 de lei. Le dorim copiilor să se bucure sănătoși de acest spațiu dedicat lor, iar părinților le urăm ca anul 2024 să fie plin de liniște și de realizări. La Mulți Ani tuturor! La Mulți Ani sărbătoriților zilei!”, a transmis președintele Consiliului Județean Dâmbovița, Corneliu Ștefan.
Violeta Stanciu
Comentarii
sau
AdaugĂŁ comentariul tĂŁu daca nu ai cont facebook
Din aceeaÂși categorie
Importanța identificării candidatului idealUnanimitate... de vară la ședința CJ Dâmbovița
Sprijin pentru centrul pentru vârstnici din Ghergani
Peste 1038 de persoane, implicate în acțiuni anti-drog
Creșterea infracționalității în școlile din Dâmbovița
Crin Antonescu de ce nu?
Inspectoratul Școlar, în colimatorul Prefecturii din cauza examenelor naționale
Primăria Găești, amendată pentru lipsa unui adăpost pentru maidanezi
„Recesiune în piața de metalurgie”
Recalcularea pensiilor, subiect „spinos” pentru vârstnici
Editorial
Importanța identificării candidatului ideal
![](./upload/images/thumbs/1/art_240726_Dan Luca poza noua.jpg)
Resursa umană este capitală în succesul unei afaceri, iar descoperirea talentelor de pe piață este un mecanism cu multe variabile. Desigur, fiecare companie își identifică o metodologie de recrutare, în care sectorul de activitate și poziționarea celui angajat în organigrama operațională dictează regulile jocului.
Scopul acestui material nu este însă de a discuta cele mai... [citește tot...]
Posta redactiei: fii jurnalist !
Fii jurnalist, introdu propriile tale stiri, fotografii, scrisori deschise, sesizari in sectiunea dedicata postei redactiei.
Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica
![Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica](./upload/images/thumbs/1/art_cit_160408_fosa septica ecologica.jpg)