Teme principale
- Actualitati
- Anchete
- Interviuri
- Vox populi
- Politic
- Social
- Economic
- Cultura.Invatamant
- Caleidoscop national
- Panoramic sportiv
- Divertisment
- TV ARTPRESS
Prima paginĂŁ (PDF)
Newsletter
Aboneaza-te pentru a primi buletinul de stiri prin email
09.02.2024 00:14
Primarul Daniel Nica anunță...
Fonduri noi pentru dezvoltarea infrastructurii rutiere din Dobra
![Fonduri noi pentru dezvoltarea infrastructurii rutiere din Dobra](./upload/images/1/art_240209_Dobra.png.jpg)
*Valoarea investiției depășește 2 milioane de lei, reprezentând un pas important în îmbunătățirea condițiilor de transport și acces în comunitatea locală
Primarul comunei Dobra, Daniel Nica, a anunțat semnarea unui contract de finanțare pentru un proiect care privește asfaltarea a 1,1 km de drumuri comunale. Alături de primarul din Dobra, la momentul semnării contractului, a fost prezent și ministru Dezvoltării, Adrian-Ioan Veștea.
Valoarea investiției depășește 2 milioane de lei, reprezentând un pas important în îmbunătățirea condițiilor de transport și acces în comunitatea locală. Proiectul, derulat în cadrul Programului Național "Anghel Saligny", va viza asfaltarea unor tronsoane intens circulate din localitate, precum strada Chinezu către drumul de exploatare cu ieșire spre Finta, în satul Mărcești, strada Prichindel și strada Oțet din satul Dobra. Lucrările vor include nu doar asfaltarea, ci și amenajarea șanțurilor, contribuind la siguranța și confortul circulației.
Primarul Daniel Nica a exprimat recunoștința sa către toți cei implicați în materializarea acestui proiect de importanță majoră pentru comunitatea locală. Cu un optimism evident, Nica a anunțat că lucrările vor începe în primăvara acestui an, marcând un pas decisiv către o infrastructură rutieră modernă și funcțională pentru locuitorii comunei Dobra.
„Zilele trecute, la Ministerul Dezvoltării, alături de domnul ministru Adrian-Ioan Veștea, am semnat un nou contrat de finanțare pentru asfaltarea a încă 1,1 km de drumuri comunale. Mulțumesc tuturor celor care m-au sprijinit pentru implementarea acestui proiect”, a transmis primarul comunei Dobra, Daniel Nica.
Ștefan Khalil
Comentarii
sau
AdaugĂŁ comentariul tĂŁu daca nu ai cont facebook
Din aceeaÂși categorie
Importanța identificării candidatului idealUnanimitate... de vară la ședința CJ Dâmbovița
Sprijin pentru centrul pentru vârstnici din Ghergani
Peste 1038 de persoane, implicate în acțiuni anti-drog
Creșterea infracționalității în școlile din Dâmbovița
Crin Antonescu de ce nu?
Inspectoratul Școlar, în colimatorul Prefecturii din cauza examenelor naționale
Primăria Găești, amendată pentru lipsa unui adăpost pentru maidanezi
„Recesiune în piața de metalurgie”
Recalcularea pensiilor, subiect „spinos” pentru vârstnici
Editorial
Importanța identificării candidatului ideal
![](./upload/images/thumbs/1/art_240726_Dan Luca poza noua.jpg)
Resursa umană este capitală în succesul unei afaceri, iar descoperirea talentelor de pe piață este un mecanism cu multe variabile. Desigur, fiecare companie își identifică o metodologie de recrutare, în care sectorul de activitate și poziționarea celui angajat în organigrama operațională dictează regulile jocului.
Scopul acestui material nu este însă de a discuta cele mai... [citește tot...]
Posta redactiei: fii jurnalist !
Fii jurnalist, introdu propriile tale stiri, fotografii, scrisori deschise, sesizari in sectiunea dedicata postei redactiei.
Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica
![Ce anume iti poate strica fosa septica ecologica](./upload/images/thumbs/1/art_cit_160408_fosa septica ecologica.jpg)